17. Hopa Kültür, Sanat Ve Deniz Festivali Uluslararası Halk Oyunları Dans Gösterileri Beğeni Topladı

0
542

17. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali kapsamında uluslararası halk oyunları dans gösterileri gerçekleştirildi.

17. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali kapsamında uluslararası halk oyunları dans gösterileri gerçekleştirildi Uluslararası Tulum Gösterilerine; Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, Sırbistan, İran, Romanya olmak üzere 6 ülke 7 ekip 400 kişi yer aldı. 

Çamlıhemşin Vakfı (ÇEHEV) tarafından organize edilen Uluslararası Halk oyunları gösterilerine katılan 7 ekip temsili düzeyde Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’ye makamında ziyarette bulundular.

Her bir ekip ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Taner Ekmekçi; “Halk Oyunları ve Folklorun kimliklerimiz, örf ve geleneğimiz, insanı insan yapan temel hususların içerisinde yer alan bütün kültürel faaliyetlerin milletlerin geleceğine ışık tuttuğunu” belirtti.

Belediyemizin hazırlamış olduğu 17. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali hediyelerini taktim etti. Gelen misafirlerin hediyelerini de kabul eden Belediye Başkanı Ekmekçi daha sonrasında belediye binası önünde hatıra fotoğrafı çekinildi.

Ekipler Belediye parkında ve Belediye binası önünde gösterilerini sergilediler. Vatandaşlar Folklor ekiplerinin gösterilerine büyük ilgi gösterirken, her gösteri sonrası da alkışladılar.

ÇEHEV Koordinatörleri Şemsi Köseoğlu, Cemal Çayırcı ve Hikmet Haberal Hopa’da kendilerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını, Başkan Taner Ekmekçi’ye sıcak karşılama için Teşekkür ederek “Hopa’da bulunmaktan, Festival etkinliğinin bir parçası olmaktan sevinç duyduk” dediler.