2016-2017 Eğitim–Öğretim Yılı Başlıyor

0

ARTVİN – Uzunca bir tatil dönemi sonrasında Eğitim-Öğretim Yılı başlıyor. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler tatillerini tamamlayarak yeni eğitim öğretim yılına girecekler ve eğitim koşturması başlayacak. İl Genelinde 26 Bin öğrenci için ders zili 19 Eylül 2016 Pazartesi günü (Bugün) çalmaya başlayacak.

İl Genelinde toplam 26.000 öğrenci ve 2.288 öğretmeni 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına başlayacak. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle ilimizde 12 adet anaokulu, 57 ilkokul, 59 ortaokul ve 40 ortaöğretim kurumu ders başı yapacak. Rehberlik Araştırma Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu ve Halk Eğitim Merkezleri gibi kurumlarımızla birlikte il toplamında 228 adet okul ve kurumda eğitim sezonu başlamış olacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci yeni eğitim-öğretim sezonunu başlaması dolayısıyla yayımladı mesajda; “Geleceğimizi şekillendiren siz kıymetli öğretmenlerimizin, yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrencilerimizin, eğitim öğretimin vazgeçilmez paydaşları olan değerli velilerimizin ve tüm eğitim camiamızın İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının Artvin’imize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, gelecekte daha başarılı ve mutlu bir Artvin oluşturma azmiyle sizleri selamlıyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler yeni eğitim öğretim sezonunun başlaması dolayısıyla, okul idarecileri de yaz boyunca yeni eğitim-öğretim dönemi için hazırladıkları okullarının yeniden öğrenciler ve öğretmenlerle buluşacak olmasının heyecanını taşıyorlar.