44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin 2. günü

0
755

ARHAVİ –  44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin 2. gün gündüz ekinlikleri yine birbirinden eğlenceli anlara sahne oldu. İlçe merkezi İnönü Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen yarışmalara katılan vatandaşlarımız hünerlerini sergilerken, yarışmalara izleyici olarak katılan vatandaşlarımız da eğlenceli anlar yaşadılar. Festivalin ikinci gününe Artvin Valisi Muhterem İnce de katılırken, Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve ilçe protokolü de etkinliklerde vatandaşlar ile birlikte yer aldılar.

İkinci gün etkinlikleri saat 11’de Hamsili Ekmek Yapma, Laz Böreği Yapma, Fındık Ayıklama, Dibekte Mısır Ayıklama, Aykırı Hızarla Odun Kesme ve Dik Hızarla Tahta Biçme yarışmaları ile başladı. Dibekte Mısır Ayıklama yarışmasında Artvin Valisi Muhterem İnce’nin dibek üzerinde mısır dövmesi büyük beğeni topladı. Yarışmalarda derece alan katılımcılara hediyeleri ve katılım belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Ardından Vali Muhterem İnce, Kaymakam Şeref Aydın, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve beraberindekiler, Arhavi Gösteri Merkezi’ndeki el sanatları ve resim sergisini gezdiler.

Son günlerde yaşanan olumsuz olaylar nedeni ile Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Topluluklarının gösterileri yapılmazken, etkinliklere festival futbol turnuvasının yarı final maçları ile devam edildi. Bu arada Türk Hava Kurumunun yamaç paraşütü gösterileri vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edildi. 

İkinci günün sonunda Sahil Spor kompleksi voleybol sahasında plaj voleybolu yarı final müsabakaları düzenlenirken, akabinde de Arhavi Gösteri Merkezi’nde satranç turnuvası finalleri yapıldı ve yarışmalarda derece alan yarışmacı ve sporculara ödülleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.