7. Uluslararası Tulum Ve Müzik Festivali Hopa’da Gerçekleştirildi

0
564

HOPA – Hopa’da 7 ülkenin 450 öğrencisiyle gerçekleşen festival, Merkez Camii meydanından yürüyüşle başlayarak Kaymakamlık binası önünde festivale katılan ülkelerin öğrencilerinin gösterileri ile devam etti.

Festivale, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Nedim Cihan, AK Parti İlçe Başkanı İlyas Güven, Cumhuriyet Savcısı Yiğit Kaçar, Başkan Yardımcısı Ahmet İskender, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Ülkü ve Hopa halkı katıldı.

Belediye Başkanı Nedim Cihan konuşmalarını yapmak üzere sahneye davet edildi. Başkan Cihan, misafirlere ve Hopa halkına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Bu festival bizleri ortak payda da buluşturan, kaynaştıran, sosyalleştiren, gelenek, görenek, örf ve adetlerimizi öğrenmemize yardımcı olan, geçmişimizle de buluşmamıza katkı sağlayan çok ama çok önemli kültürel etkinliktir. Bu yıl düzenlemek istediğimiz Hopa Festivalimizin, ülkemizde yaşanan darbe girişimi nedeniyle iptal olduğunu sizlere bildirmek isterim. Söz konusu demokrasi ve Türkiye olduğu için bizim bu konuda daha duyarlı olmamız gerektiğini ve eskiden daha çok demokrasimize sahip çıkmamız gerektiğinin farkındayız. Yaşanan bu durumda hayatları pahasına bu darbe girişimine engel olmaya çalışan şehitlerimizi buradan bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bir aileyi, bir toplumu, bir devleti ayakta tutan en büyük zenginlik kültürel zenginliktir, kimliktir. Hopa Belediyesi olarak biz bu değerlerimize sahip çıkıyor buradan bir kez daha sizlere hoş geldiniz” dedi.

Festivalde akabinde misafir ülkelerin öğrencilerinin gösterileri ile devam etti.

Katkılarından dolayı Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanı Nedim Cihan’a plaket taktim edildi. Başkan Nedim Cihan Vira Kültür ve Sanat Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Erdoğan Ciniviz’e bu güzel organizasyonu ilçemize sunduğu için teşekkür plaketi taktim etti.