A. Hopaspor 23 Nisan Milli Piyango Çekilişini Yaptı

0
72

Hediyeler Sahiplerini Buldu

Artvin Hopaspor, kulübe destek sağlamak amacıyla her yıl yaptığı 23 Nisan Milli Piyango çekilişinde hediyeler sahiplerini buldu.

KOLÇAK, “İNŞALLAH BİR ÜST LİGE ÇIKACAĞIZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal marşının okunması ile başlayan çekilişte konuşan Artvin Hopaspor Kulüp Başkanı Lütfü Kolçak, “Öncelikle Ramazan bayramınızı kutluyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımıza da güzel bir gelecek diliyorum. Bugün burada Artvin Hopaspor’umuza destek amaçlı satışa sunduğumuz biletler hakkında bilgi vermek istiyorum. Yaklaşık olarak 7 bin 500 bilet basılmıştır. Bunlardan 6 bin adet satılmıştır. Geriye kalan bin 500 bilet sayılı tutanakla noterimize teslim edilmiştir. Çekilişimizde araba, laptop ve telefon hediyelerimiz olacaktır. Kulübümüze vermiş olduğunuz destekler için hepinize şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. Vermiş olduğunuz bu destekler sayesinde inanıyorum ki şu anda Play Off mücadelesi içerisindeyiz. Bu zorlu süreçten sonra inşallah bu kulüp bir üst lige çıkacaktır. Bunu canı gönülden hepimiz temenni ediyoruz.” dedi.
Başkan Kolçak’ın konuşmasının ardından çekilişe geçildi. Hopa gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü masa tenisi şampiyonları öğrencileri tarafından tutulan torbalardan ilk topu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla torbaları tutan masa tenisi şampiyonu öğrenciler çekti. 7461 numaralı biletin sahibi CİTROEN C3 AIRCROSS marka aracın sahibi olmuş oldu.

“A.HOPASPOR’U YENİ STADINA KAVUŞTURACAĞIZ”

İphone 12 marka telefonun çekilişinin ilk rakamını ise AK Parti Artvin Milletvekili Ertunç Erkan Balta çekti. Milletvekili Balta, “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Tüm çocuklarımızın öncelikle bayramlarını kutluyorum. Ramazan bayramınızı kutluyorum. Bu çekiliş sonrasındaki talihlilerini de kutluyorum. Burada Hopa’nın Hopaspor taraftarının, Hopaspor ’un büyümesi ve yükselmesi için göstermiş olduğu fedakârlığı, desteği gerçekten çok değerli buluyorum ve onun için sizleri kutluyorum. Hopaspor sosyolojik olarak da, bu kadar ilgi ile takip edilen, hep Trabzonspor olarak bilinir ama bu kadar nüfus ölçeğinde Hopa’dakilerin futbol ilgisi belki Trabzonspor’un bile üzerindedir. Hopaspor’umuzun gerçekten başarılı olması için ve bu spor hayatının devam etmesini gönülden arzu ediyoruz. Lütfü başkan aynı zamanda benim okul arkadaşım. Lütfü başkanla birlikte Hopa’ya bir stat kazandırmak konusunun Hopa için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bununla ilgili tabii ki bizim coğrafyamız ile ilgili, parayı bile bulsanız yeri bulmak zor. Yer arayışlarımız sırasında mevcut yere stadyum yapılması konusunda sayın bakanımız ile görüşmelerimiz oldu. O da kendi ifadesi ile söyleyeceğim, “Bize kılçıksız yer bulun yapalım.” dedi. İnşallah bakanımızda hem Artvin Hopaspor ‘un bir üst lige çıkması konusunda hem de yeni bir stadyuma kavuşması noktasında Artvin’deki en önemli işlerinden birisinin bu olduğunu biliyor ve söylüyor. İnşallah başkanımızın, taraftarlarımızın desteği ile bu da gerçekleşmiş olacaktır. Hakikaten Artvin Hopaspor, bütün Artvin’in gururu. Tanınırlığı açısından Artvin’in bir marka değeri olarak görüyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

“O STADI DA BİR ŞEKİLDE BURAYA GETİRECEĞİZ”

Hopa Ticaret Odası Başkanı Osman Demircioğlu, “Hopaspor ile ilgili olarak yıllardır mücadelesini veriyoruz. Hep birlikte veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Bugünün küçüğü yarının büyüğü çocuklarımıza daha iyi bir Hopaspor daha iyi bir gelecek vermek için çalışmaya da devam edeceğiz. O stadı da bir şekilde buraya getireceğiz.” dedi.

DOĞU KARADENİZ’DE HOPASPOR BİR MARKA

Artvin Hopaspor eski kulüp başkanı Oğuz Çapkınoğlu, “Hem Ramazan Bayramı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum. Doğu Karadeniz’de Hopaspor bir marka. Bu markayı çok iyi sahiplenmemiz lazım. Özellikle sayın vekilimiz, sayın kaymakamımız şu stadı bir an evvel yapmalıyız.” şeklinde konuştu.
Noter huzurunda yapılan çekilişte 7461 numaralı biletin sahibi CİTROEN C3 AIRCROSS marka aracın, 0424 numaralı biletin sahibi İphone 12’nin ve 4894 numaralı biletin sahibi ise Lenovo Laptop’un sahibi oldu.
Çekiliş toplu hatıra fotoğrafının çekimi ile sona erdi.