Artvin Çoruh Üniversitesi Şampiyon Sporcuları Ödüllendirdi

0
1524

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet DumanÜniversite Sporları Federasyonu basketbol ve voleybol dallarında 1. Lige yükselen sporcuları ödüllendirdi.

ArtvinCoruhUniversitesiSporcular3Rektör Duman, geçtiğimiz hafta Üniversite Sporları Federasyonu basketbol ve voleybol dallarında 1. Lige yükselen Üniversitenin voleybol ve basketbol takımı sporcuları ile yemekte bir araya geldi. Şehir Yerleşkesi Konukevi’nde yapılan kupa ve ödül verme törenine Üniversitenin Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve Prof. Dr. Abdulkuddüs Bingöl ile takım antrenörleri Okutman Burak Güvenman ve Öğretim görevlisi Hasan Tahsin Aslan da katıldı.

Şampiyon sporcularla bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Duman, sporun insanı bedenen ve manen güçlendireceğine dikkat çekti. Artvin Çoruh Üniversitesi’nin spora ve sporcuya destek verdiğini ifade eden Prof. Dr. Mehmet Duman, Üniversite bünyesinde açılan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun yakın gelecekte eğitim hizmetine başlatılması ile birlikte Üniversitede spor faaliyetleri yelpazesinin genişleyeceğini ve sporun akademik disiplinler çerçevesinde daha zengin olanaklarla yapılabileceğini bildirdi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Duman, daha sonra sporculara başarı belgeleri ve hediyelerini verdi.

ArtvinCoruhUniversitesiSporcular1AÇÜ Basketbol Takımı Şampiyonu

08-12 Aralık 2015 tarihleri arasında Ardahan’da Yapılan Üniversite Sporları Federasyonu Basketbol (Bay) 2. Lig Grup Birinciliği Müsabakalarında Üniversite Basketbol Takımı Grubunu namağlup tamamlayarak birinci oldu. ÜniversiteBasketbol Takımı önümüzdeki yıl Üniversite Sporları Basketbol 1. Ligi’nde yer alacak.

AÇÜ Voleybol Takımı Şampiyonu

15-19 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya’da Yapılan Üniversite Sporları Federasyonu Voleybol (Bay) 2. Lig Grup Birinciliği Müsabakalarında ÜniversiteVoleybol Takımı Grubunu namağlup tamamlayarak birinci oldu. ÜniversiteVoleybol Takımı önümüzdeki yıl 1. Lig’de yer alacak. (H.A.)