ADD Artvin Şube Başkanı Ahmet Nişancı oldu

0
83

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Artvin Şubesi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen genel kurula Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Artvin Şubesi Başkanı Nurcan Ay Katırcı, CHP İl Başkanvekili Sinan Arslan, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, ARTSO Başkanı Seçkin Kurt, Demokrat Parti Artvin İl Başkanı Sevinç Yıldırım ve dernek üyeleri katıldı.
26 Şubat 2023 Pazar günü gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını ADD Artvin Şubesi kurucu başkanı Ahmet Biber yaptı.
Saygı duruşunun yapılması ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Olağan Genel kurulda eski Başkan Ayla Varan deprem bölgesinde bulunduğu için kurultaya katılamadı.
Derneğin faaliyet ve hesap raporlarını Önceki yönetim kurulu üyesi Saniye Meriç Küçükay okudu ve oy birliği ile kabul edilerek İbra edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde konuşmak isteyenler kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
Tek liste ile yapılan Olağan Genel kurulda başkan adayı Ahmet Nişancı duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdi. Yeni Başkan seçilen Nişancı konuşmasında ‘Atatürkçü Düşüncesinin sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin değil bütün dünyanın kurtuluş reçetesi olduğunu söyledi. Başkan Nişancı konuşmasının devamında,
“Çok kıymetli davetliler, derneğimizin değerli Üyesi hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi’nin Olağan Genel Kuruluna hoş geldiniz.
Atatürkçü Düşünce Derneği Atatürk’ün ölümünden 50 yıl sonra kuruldu. Neden bu derneğin kurulmasına ihtiyaç duyuldu? Atatürkçü Düşünceye sadece ülkemizin değil bütün dünyanın ihtiyacı var.
Bugün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözü dünya için ülkemiz için gerçekten önemli bir yere sahip. Etrafımızda ki ülkelere bakalım. Kaç tane dost ülke kalmış! Bu arada şehitlerimizi anmadan geçemeyeceğim. Hangi birisini anlatayım.
Atatürkçü Düşünce Derneği kurucusu Prof. Dr. Muammer Aksoy mu? Prof. Dr. Bahriye Üçok mu? Ahmet Taner Kışlalı mı? Uğur Mumcu mu? Hangi birisini sayayım. Bu çağdaş, aydın insanlar gericiler tarafından katledildi. Bizi hiçbir zaman yıldıramaz, korkutamazlar. Söylenecek çok şey var. Ancak zaman yetmeyecek.
Geldiğiniz için, bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Birlikte el ele vererek güzel çalışmalar yapacağımız inancıyla hepinize saygılar sınıyorum” dedi.