Akit’ten Rezil ‘Haber’: Sol Örgütler Karadeniz’de Kürtlere Karşı Bildiri Dağıtıyor

0
732

Yeni AKit adlı AKP yayın organı, rezilce bir ‘haber’ yaparak, PKK ve Fethullah Gülen Cemaati’nin Karadeniz’de Kürtlere karşı linç çağrısının yapıldığı bildileri sol örgütlere dağıttığını iddia etti.

AKit’in bahsettiği bildiriler “Genç Atsızlar” adlı ırkçı bir grup tarafından kaleme alınmış. “Ötüken” adlı ırkçı dergi de söz konusu bildirileri 20 Haziran’dan itibaren internet ortamında yayımlamış.

AKit’in rezil ‘haberi’ ise şu şekilde:

“Bölgede sol örgütlerin eliyle Kürt işçilere karşı el ilanları dağıtılmaya başlandı. Dağıtılan ilanlarda Doğu ve Güneydoğu illerinden tarım işçisi olarak gelen Kürt vatandaşlara tarlalarda iş verilmemesi isteniyor. Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Bayburt gibi Karadeniz illerinde halkı Doğu ve Güneydoğu’dan gelen Kürt kökenli mevsimlik işçilere yönelik kışkırtma faaliyetleri PKK müttefiki sol örgütler eli ile yürütülüyor. İşçi sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde el ilanları dağıtan provokatörler, Karadeniz halkına linç çağrısı yapıyor.

PKK bileşeni sol terör örgütlerinin Karadeniz’de belirlediği stratejilerden birisi de bölgede bazı tarlaların yakılması ve bunu “Kürtler yaktı” şayiası yayarak tahrik dozunu artırmak olduğu aktarılıyor. Bu kapsamda orman yakmak ve bazı araçların kundaklanması da aynı çerçevede başvurulacak yöntemler arasında. PKK tarafından Kobani ve Afrin kamplarında eğitilen ve Halkların Birleşik Devrim Hareketi paralelinde işbirliğine gidilen Marksist sol gruplara mensup militanların asker polis saldırılarını sıklaştırması da linç sürecini başlatacak provakatif eylemler olarak planlandı.” (İleri Haber)