Alkan Artvin’e Altın Madalya ile Döndü

0
583

ARTVİN – Artvin Spor Kulübü’ne transfer olduktan sonra başarı grafiğini sürekli yükselten Alkan, Denizli’de yapılan büyüklerde 10 kilometrelik pist koşusunda Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya’nın sahibi oldu.

Altın madalyayı Artvin’e getiren Maratoncu Talat Alkan, Artvin’i en yüksek basamağa taşıdığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “23-24 Temmuz tarihlerinde Denizli’de yapılan Masterler Türkiye Pist Şampiyonası’nda 10 kilometrelik pist koşusunda altın madalya kazandım. Çok sıcak bir havada yaptığımız koşuda birçok yarışmacı sıkıntılı anlar yaşadı. Ben bu yarışmayı çok rahat kazanmama rağmen, çok daha iyi derece yapabilirdim. Bu başarıda emeği geçen herkese başta Kulübüm Artvin Spor Kulübü Yöneticisi İrfan Yıldırım ve yönetim kuruluna, Av. Muhammed Altunal’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ben hayalim olan hedefe doğru adım adım gidiyorum. Gerçekten zor koşullar altında hem çalışarak, hem antrenman yaparak çalışıyorum. Tek amacım, Artvin’i, dünya şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmektir. Bu madalyayı, Artvin’de, Artvin dışında yaşayan tüm Artvin halkına adıyorum” dedi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’a da verdiği desteğinden dolayı çok teşekkür eden Alkan, “Federasyon Başkanımız Sayın Fatih Çintimar’a bize verdiği manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bana koşudan, maratondan asla vazgeçme, antrenmanlarına devam et. Maraton koşularına katıl. Başarabilirsiniz, diyerek bize sürekli pozitif enerji veriyor. Bundan sonra yine aynı şekilde Artvin’e dereceler ve madalya getirmek için çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.