Amatör spor sorunlarına ilk ses Hamza Gezmiş’ten geldi

0
107

Kentte Amatör lig başlayınca eksiklikler de yeniden günden konusu oldu. Yusufeli yeni yerine taşındı sahası yok!

Şavşat’a tahsis edilen yer Ardahanlı arıcılara verilmiş! Borçka’nın tribünleri yok! Kemalpaşa stadyumunu istiyor! Kısaca amatör spor için büyük bir altyapı eksikliği söz konusu.

Durum böyle olunca konu hem yazılı basında hem de sosyal medyada yer buldu. Yetkililer, ilgililer, özellikle siyasilerden konuya ilgi gösterip çözüm istendi.

Konuyla ilgili ilk ses İYİ Parti Artvin Milletvekili Aday Adayı ve Parti Spor Komisyonu üyesi profesyonel olarak futbol oynamış, sportif faaliyetlerine devam eden iş insanı Hamza Gezmiş’ten geldi.

Gezmiş; Artvin’de birçok alanda çözülmeyi bekleyen sorunlar olduğunu ve konular için çözüm önerilerini ortaya koyacağımızı belirterek, Artvin Amatör Ligini yakından takip ettiğini, özellikle yazılı basın ve sosyal medyada yer alan haberleri yakından takip edip notları arasına aldığını söyledi. Kendisinin de amatör sporlara çok önem verdiğini belirten Gezmiş,  “Artvin Amatör Lig başlayınca Ligi yakından takip etmekteyim. Ligde birçok eksiklik yeniden gündem oldu. Ben İYİ PARTİ Artvin Milletvekili Aday Adayı ve partimizin Spor Komisyon Üyesi olarak bundan derin üzüntü duydum.

Murgul Bakırspor’da futbola başlamış ve en üst seviyede yıllarca futbol oynamış biri olarak Artvinli genç kardeşlerimin futbolu amaç olarak edinmelerini ve futbolcu olma hayallerini destekleyecek alt yapıyı oluşturmayı kendime hem sosyal hem de siyaseten görev olarak addediyorum.” dedi.

Futbolu sadece sportif bir olgu olarak düşünmenin hata olacağını belirten Gezmiş, doğru organize edilen ve desteklenen amatör kulüpler sayesinde Artvinli gençlerin sosyal ve ekonomik olarak hareket kabiliyeti kazanacağını ve sporun disiplin ve değerlerini kazanan bireylerin kötü alışkanlıklardan uzak duracağını özellikle belirtti.

Hamza Gezmiş devamında; “Ayrıca şunu özellikle belirtmeliyim ki ‘İYİ Parti iktidarında, Artvin’deki Amatör Spor altyapısının eksikliğini gidermek için şimdiden çalışma başlatacağım.

Spor ve siyaset bu gibi durumlarda yan yana anılır.

Eğer siz iktidardaysanız ve sorunları çözmüyorsanız sorunlardan da bizzat sorumlusunuz demektir. Mevcut iktidar 20 yıldır Artvin’de bu sorunları neden çözmedi? Ondan öncekiler için de aynı soru geçerlidir!

Profesyonel liglere yer alan Hopaspor güzel bir stadyumu hak etmiyor mu? Borçka’nın neden tribünleri yapılmamış? Şavşat, Yusufeli, Kemalpaşa ve sorunlu olan tüm ilçelerimizin altyapı sorunları için bir çalışma raporu hazırlayıp, nerede ne eksik var?  Kısa, orta ve uzun vadede hangi sorunları çözebiliriz? bunları tespit edeceğim.

Özveriyle sorumluluk alıp amatör spor kulüplerinin yaşaması ve yarışması için sorumluluk alan yöneticilere özellikle teşekkür ederken, sorunları gündeme taşıyan ve amatör kulüplerin sesi olan yerel basımımıza sosyal medyamıza ve basın çalışanlarımıza da ayrıca teşekkür ederim” dedi.