Ankara’da Ankara’yı Tanıtan Bir Artvinli

0
856
Rasim Yılmaz

ANKARA-Ankara Ticaret Odası (ATO) sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Kare Kare Ankara” isimli fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Jüri üyeleri, Devlet Fotoğraf Sanatçısı Ozan Sağdıç, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü, Fotoğrafçılık ve Grafik Anabilim Dalı´ndan Yrd. Doç. Dr. Tuğba Taş, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Tuğrul Çakar, Anadolu Ajansı Fotoğraf Servisi Editörü Fırat Yurdakul ile Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı SalihBezci tarafından fotoğrafların tek tek incelendiği yarışmada,2.482 fotoğraf arasında 38 fotoğraf sergilenmek üzere dereceye girmeye hak kazandı.

Dereceye girenler arasında kendisini yazılarından, şiirlerinden ve sazıyla tanıdığımız Ardanuçlu hemşerimiz Rasim Yılmaz’ın Nallıhan Kuşcenneti adlı fotoğrafı da yer aldı. Söz konusu fotoğraflar Atatürk´ün Ankara’ya gelişinin yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ATO salonunda sergilenmektedir.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, 28 Aralık Pazartesi günü düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada özetle: Ankara’nın tanıtımına katkı anlamında “Kare Kare Ankara”ismiyle düzenledikleri her yaş grubundan amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severlerin katılabildiği yarışmayla, Ankara ve değerleri konusunda farkındalık oluşturmayı, Ankara´nın değerlerinin tanıtımı, yaşatılması ve kayıt altına alınmasına, Ankara´nın başta şehirde yaşayanlar olmak üzere, Türkiye ve dünyaya tanıtılmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Yarışmaya, 2 bin 482 adet fotoğrafın başvuruda bulunduğunu belirten Bezci, ” Ankara Ticaret Odası olarak düzenledikleri yarışmaya gösterilen ilginin çok sevindiriciydi. Ankara için farkındalık oluşturmaktan dolayı mutluyuz” dedi.