“Arazi benim” dedi, yolun ortasına duvar ördü

0
83

Arhavi Boğaziçi Mahallesi’nde arazinin kendine ait olduğunu beyan eden vatandaş, parke taşı dizili olan yolun ortasına duvar ördü. Yolu kullanan vatandaşların ise evlerine ve markete gidebilmek için ya duvarın üzerinden atlamak zorunda kalacaklarını ya da uzun bir mesafe katederek başka bir caddeden yürüyeceklerini ifade eden mahalle sakinleri duvardan şikayetçi.

Yaşanan problemi Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’na bizzat iletmelerine rağmen çözüm bulunmadığını belirten Kâmil Algül:

“Bu taş duvarı yapmak, yol kesmek başka bir şey değil. Karşıda 24 daireli binanın da girişi kesiliyor. Bu adaleti istiyorum ben belediye reisinden ama maalesef. Kendisine ulaştık. Yolu açacağız, bunu kaldıracağız hiç merak etmeyin 24 saate hallolacak dedi. Bir ay oldu açan yok, gelen yok, giden yok. Bakan yok bize. Çözüm yok. Buradan geçit sağlayacağım diyor. Buradan ne geciti sağlayacak? En çok da parkenin üzerine döşendiği için canım sıkıldı. Bu belediyenin orta caddesi bu iş nasıl oluyor? Burada araba bırakacak yer de kalmadı. Bu duvar emsal teşkil ederse herkes kendi evinin etrafına duvar örecek. Bunun önünü nasıl alacaklar? Çözüm bekliyorum” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Öte yandan vatandaşlar arasında yaşanan anlaşmazlığın giderilmesi ve meselenin çözümü noktasında Arhavi Belediyesi’nden açıklama bekleniyor.