Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yeni başkanını seçti

0
122

Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olağanüstü kongresi yapıldı.

Ardanuç Belediyesi Aşık Efkarı Kültür salonunda gerçekleştirilen ve dört adayın yarıştığı kongrede, 451 kişi oy kullandı. Kongreye Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, S.S.Rize-Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı Güven Aksoy, Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Tekin Alkan, Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Necati Demirtaş , Ardanuç Esnaflar Odası Başkanı Dilek Yıldız, Ardanuç Damızlık Koyun ve Keçi yetiştiriciler Birlik başkanı Azam Demirci, İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, CHP Ardanuç ilçe Başkanı Mesut Aksakal, ,Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar odası eski Başkanı Erdem Sarıçiçek ve Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif ortakları katıldı.

Geçerli 449 oyun 180’ini alarak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif başkanı seçilen Fuat Salan’ın yönetiminde Necati Demirtaş, Ömer Yurdakul, Mustafa Aydın, Şentürk Toptaş yer aldı.

Salan, kongreye katılım gösteren herkese teşekkür ederek, kooperatif olarak güzel bir seçimi geride bıraktıklarını söyledi.

Seçime katılan diğer adaylara da teşekkür eden Salan, “Dostça, demokratik bir seçim oldu. Kooperatifimizi daha profesyonel bir şekilde yöneterek daha da güçlenmesi için bütün gücümüzle çalışacağız.” dedi.