Ardanuç’ta Memnuniyet Anketi

0
704

ARDANUÇ-Ardanuç Kaymakamlığı tarafından vatandaşların kamu hizmetlerinden duydukları memnuniyeti ölçmek amacıyla memnuniyet anketi yaptırıldı.

Üniversite öğrencilerinin gerçekleştirdiği ankette vatandaşlara kurum isimleri sırayla okunarak o hizmetlerinden memnun olup olmadıkları soruldu. Ankette ayrıca o kurumdan hizmet almamışlar için ‘işim olmadı’ seçeneği de yer aldı.

Ardanuç Kaymakamı Abdil Koç, bu anketi kurumların kamu hizmetlerini gerçekleştirmedeki konumunu görmek, değerlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak için yaptıklarını söyledi. Toplam 366 kişiye sorulduğunu ve genel memnuniyet oranının yüzde 75 civarında olduğunu söyleyen Kaymakam Koç, bu anketi seneye tekrar yapacaklarını ve böylece bunun farkında olan kurumların hizmet kalitelerini artırmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Sonuçları kurum amirleri ile birlikte değerlendiren Kaymakam Koç, anket sonucuna göre herhangi bir ödüllendirme ya da cezalandırmanın söz konusu olmadığını ifade ederek, kimsenin sonuçlardan şahsına yönelik bir çıkarımda bulunmaması gerektiğine ve sonuçları kurumların tüm personelini ve hizmetlerini dikkate alarak değerlendirmek gerektiğine vurgu yaptı.