Arhavi ADD’den 30 Ağustos Çocuk Şenliği

0
497

ARHAVİ – 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yarının büyükleri çocuklara 30 Ağustos Zafer Bayram coşkusunu yaşatmak ve çocukları sanal dünyadan biraz uzaklaştırmak için geleneksel oyun ağırlıklı Çocuk Şenliği düzenledi.

Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Şenliği’nde ADD Arhavi Şube başkanı Emine Hekimoğlu kısa bir açış konuşması ve teşekkürden sonra “Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.” diyerek şenliğe geçildi.

On kadar görevli genç kız tüm çocukların yüzlerini boyadı ve sahneye aldı. Gençler ve Palyaço eşliğinde “pazara gidelim, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, bezirgân başı, tavşan kaç, mumya yapma, sandalye kapma ve ritmik oyunlar” oynandı. Çuval yarışları yapıldı. Rüzgâr olmadığı için uçurtma uçurtulamadı. Kazananlara kitap hediye edildi. Tüm çocuklara ve konuklara şeker, balon ve bayraklar dağıtıldı. Çocukların çok eğlendiği şenlik daha sonra hep birlikte topluca söylenen 10. Yıl Marşı ile sona erdi.