Arhavi ADD’den Çifte Eğitim Etkinliği

0
552

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Ağustos ayında ücretsiz olarak “diksiyon ve tiyatro eğitimi “  ile “İngilizce dersi” verildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yine etkinliklerle göz doldurdu. Dernekte Ağustos ayında ücretsiz olarak “diksiyon ve tiyatro eğitimi “  ile “İngilizce dersi” verildi.

Dernek başkanı Emine Hekimoğlu konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı. “Derneğimizde amaçlarımız doğrultusunda kültürel ve sosyal etkinlik olarak her yıl belirli dönemlerde ücretsiz dersler vermekteyiz. Bu yaz da ağustos ayı içinde ilkokul seviyesinde hafta içi her gün 10.00- 13.00 saatleri arasında eğlenceli İngilizce dersi verdik. Eğlenerek öğrenmek, unutulanları anımsamak ve pekiştirmek amacıyla verdiğimiz dersleri üniversite öğrencilerimiz verdi. Hem kendilerini öğretmenliğe hazırlanmış oldular; hem de öğrencilerimize yardımcı oldular. Bu dersimizi İngilizce Öğretmenliğinde okuyan Ezgi Ocakçı verdi.

Yine Ağustos ayında ikinci etkinliğimiz “diksiyon ve tiyatro eğitimi” oldu. Öğleden sonraları da her yaştan katılan öğrencilerle dersler çok eğlenceli ve eğitici oldu.

Diksiyon, senkron, ritim, kolektif çalışma, sahne jimnastiği, diyaframdan nefes alma, doğaçlama ve yaratıcı dramayı dersleri verildi. Eğitimi Ankara Sanat Tiyatrosu’nda uzun yıllar oyunculuk ve yönetmenlik yapmış, bir çok dizilerde ve filmlerde rol almış, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu, Ankara Üniversitesi’nde  Pedagoji okumuş, hemşerimiz de olan Yaşar Akın verdi.

Biz de kendilerine yaptıkları ve yapacakları çalışmalar adına teşekkür plaketi verdik. Öğrencilere de katılım belgesi verdik. Keza İngilizce dersi veren Ezgi Ocakçı’ya da özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdik.

Derneğimizde eğitim adına daha birçok etkinliklerimiz olacak. Yine gönüllü dostlarımızla gönülden çalışacak öğrencilerimize her türlü desteğimiz devam edecektir. Atatürk’ün aydınlattığı yolda başka güzelliklerde buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı iletiyorum ” dedi..