Arhavi Belediyesi Halkoyunları Topluluğu Türkiye Finallerine Gidiyor

0
753

ARHAVİ – Arhavi Belediyesi halkoyunları topluluğu 24-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Harbiye’de gerçekleşecek olan Türkiye finallerine gidiyor.

24-25 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Cemil topuz Harbiye Açık Hava Sahnesi Türkiye Halkoyunları Şampiyonasına katılacak olan Arhavi Belediyesi Halkoyunları topluluğu Finallere Katılmak üzere Arhavi Gösteri Merkezi’nden uğurlandı. Büyükler Geleneksel Düzenlemeli kategorisinde yarışacak olan temsilcimiz iddialı olduğunu ekip eğitmeni Ersin Altın tarafından belirtildi. 

Arhavi Belediyesi Halkoyunları topluluğu 43 kişilik kafile ile güçlü bir şekilde ve yaklaşık iki aydır yoğun bir çalışma sonucunda yarışmaya iddialı hazırlandı. Türkiye Halkoyunları Federasyonu organizasyonluğunda gerçekleşecek olan finallere ülkenin dört bir tarafından iddialı ekipler de katılmaktadır. Yarışmaya katılacak olan Arhavi Belediyesi GSK Halkoyunları ekibimize inandığını ve güvendiğini belirten Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İstanbul’daki yarışmaya deneyimli ve tecrübeli bir kadro ile hazırlandıklarını, sonuçta başarı önemli fakat ondan önce sporcu kimliğine ve Arhaviliye yakışır bir olgunlukta ekip ruhu içerisinde örnek bir davranışla Arhavi’yi temsil edeceğine inandığım gençlerimize başarılar diliyor, onları bize emanet eden ailelerine de teşekkür ediyorum dedi.