Arhavi’de Bir İlk Gerçekleşiyor

0
643
DCIM100MEDIADJI_0206.JPG

ARHAVİ Türkiye Tenis Federasyonu 14 yaş tenis turnuvası yarın yapılacak olan tenis kortlarının açılış töreni ile başlıyor. 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve sanat festivali öncesinde başlayacak olan ve festivalin son günü final müsabakası ile taçlandırılacak olan müsabakalara yurdun dört bir yanından genç sporcular katılıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu; sahil dolgu alanında ilçemize kazandırılan spor kompleksi içerisinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Tenis Federasyonu 14 yaş tenis turnuvasına ilçe olarak hazır olduklarını ve yurdun dört bir yanından ilçemize gelen genç sporcuları ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Hekimoğlu; yarın itibari ile ilçemizde yapımı tamamlanan tenis kortlarının açılışını yaparak, bir hafta sürecek olan önemli bir organizasyonu gerçekleştireceklerini belirterek, tüm hemşerilerimizin yarınki açılışa ve tenis turnuvasına katılımlarını beklediklerini söyledi.

Türkiye Tenis Federasyonu organizasyonunda Arhavi Kaymakamlığı ve Arhavi Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan 14 yaş tenis turnuvasına İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Manisa, Zonguldak ve birçok ilden 50’ye yakın genç tenisçilerin katılımı olacak. Arhavi Sahil Spor kompleksi Tenis Kortlarının açılışı ile başlayacak olan müsabakalar 28 Ağustos’ta son bulacak.