Arhavi’de Festival Çoşkusu Yaşanıyor

0
591

ARHAVİ – 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gündüz programları bu gün yapılan birinci gün etkinlikleri ile başladı. Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başlayan festival programı Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Garnizon Komutanı Bayram Demirbaş’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, festivale ulusal ve uluslararası katılım sağlayan misafirler ve gencinden yaşlısına çok sayıda vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Atatürk anıtı önünde yapılan açılış programının ardından protokol üyeleri ve beraberindekiler, Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen sergi programına geçtiler. Burada festival bünyesinde düzenlenen El Sanatları ve Resim Sergisi’nin açılışı protokol mensupları ve vatandaşlar tarafından toplu olarak kesilen kurdele ile yapıldı.

Açılışta konuşma yapan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gündüz programlarına gerek ulusal ve erekse uluslararası düzeyde katılım sağlayan katılımcılara ve yurdun dört bir yanından ilçemize gelen misafirler teşekkürlerini sunarken, 3 gün boyunca dolu dolu geçecek olan etkinliklerin startını da vermiş oldu. El Sanatları ve Resim Sergisi’nin açılışının ardından topluca stantlar gezilerek el emeği göz nuru ürünler, sanat eserleri ve fotoğraflar incelendi.

Bu arada Arhavi Gösteri Merkezi’nde bulunan ve yarışmalar için hazırlanan tahta arabalarla, Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’ın ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun yaptıkları deneme sürüşleri ise bir hayli dikkat çekti.

Günün bir diğer etkinliği ise satranç turnuvası eleme etabı oldu. Arhavi Gösteri Merkezi’nde yapılan satranç turnuvasında yüzü aşkın yarışmacı finale yükselmek için ter döktüler.

Türkiye Tenis Federasyonu bünyesinde düzenlenen 14 yaş tenis turnuvasında ise final müsabakaları yapıldı ve hem bayanlar hem de erkeler dalında dereceye giren genç sporculara kupaları protokol mensupları tarafından takdim edildi. Programda ayrıca Türkiye Tenis Federasyonu ve Arhavi Tenis Kulübü yetkililerine turnuva anısına plaket verildi.