Arhavi’de vatandaşlar depremzedeleri misafir ediyor

0
101

Türkiye’yi yasa boğan ve binlerce can alan asrın depreminden sağ kurtulanların ülkenin değişik İl ve İlçelerine sevk edilmeye devam ediyor.

Deprem bölgelerinde yaşayan ve ilçelere göç eden için tek yürek olan vatandaşlara Arhavililerde eklendi. Arhavi’ye gelen depremzedeler Arhavi de hem misafir ediyor hem de ihtiyaçları karşılanıyor.

Afet bölgesinden tahliye edilen depremzedelere kucak açan Arhavili bir grup ev hanımı İlçeye gelenleri evlerinde misafir edip Karadeniz bölgesinin nefis yemek çeşitlerini ikram ediyorlar.

Arhavili iyiliksever gönüllü ev hanımlarından oluşan grup Derya Numanoğlu Celayir öncülüğünde bir araya gelerek Depremzedelerin kalacak yer sorunu ve ihtiyaçlarını karşılamada için adeta seferberlik ilan etti. Celayir yaptıkları yardım ve destek çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sosyal medya üzerinden başlattığımız yardım kampanyamız büyük ses getirdi. Giyecek, temel gıda maddeleri beyaz eşya, ev aletleri ve mobilya ihtiyaçlarını kısa bir sürede topladık. Sağ olsunlar çağrımızı duyan hayırsever Arhavili dostlarımız bizlere destek verdiler Allah onlardan da razı olsun.

Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Yardım sever iş insanı Uğur Aydın tarafından depremzedeler için hiçbir ücret talep etmeden 5 katlı binasını bizlerin hizmetine tahsis etti. Bizler 5 katlı binada temizlik yaparak daireleri oturulabilir hale getirdik. Kısa sürede hayırsever dostlarımızdan temin ettiğimiz malzemeleri de evlere yerleştirdik.

Kaymakamlığımız tarafından İlçemizde misafir edilen Depremzedeleri bu oturmaya hazır hale getirdiğimiz dairelere yerleştirdik. Çok memnun kalarak bizlere teşekkür ettiler. Bizler misafirlerimizin acılarına ortak olmaya çalıştık.”

Arhavi’nin gönüllü meleklerinden Derya Numanoğlu Celayir, Hanife Kaya, Dilek Güney, Sevim Taşçı, Selin Numanoğlu, Hazal Aydın ve Jale kahraman sosyal medya hesaplarından yaptıkları ortak açıklamada: “Gün birlik ve beraberliğe daha fazla sarılma günü. Evini kaybeden ve artçı sarsıntılar sebebiyle şehirlerden ayrılmak zorunda kalan depremzedelerimizi şehrimizde misafir etmekten çok mutluyuz. Evimiz evinizdir” diyerek duygularını ifade etti.