Arhavi’li Folklorcular İstanbul’dan Kupayla Döndü

0
645

ARHAVİ – Arhavi Belediyesi GSK Halkoyunları topluluğu Türkiye Halkoyunları Şampiyonasından üçüncülükle ayrıldı. Büyükler Geleneksel Düzenlemeli kategorisinde yarışan temsilcimiz Türkiye genelinde on ekibin yarıştığı finallerde üçüncü olarak başarılı bir sonuç elde etmiş oldu.

Türkiye Halkoyunları Federasyonu organizasyonluğunda 24-25 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul Cemil topuz Harbiye Açık Hava Sahnesinde yapılan Türkiye Halkoyunları Şampiyonasında Arhavi Belediyesi GSK Halkoyunları topluluğu ilimizi ve ilçemizi başarılı bir şekilde temsil etti.

Arhavi Belediyesi Halkoyunları topluluğu 43 kişilik kafile ile güçlü bir şekilde ve yaklaşık iki aydır yoğun bir çalışma sonucunda yarışmaya iddialı bir şekilde hazırlandı. Türkiye finallerinde ülkenin dört bir tarafından katılan iddialı ekiplerle yarışan temsilcimiz finaller sonrasında ilçemize dönmek için İstanbul’dan ayrıldı.

Finallerde ekibimizi yalnız bırakmayarak yanlarında yer alan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, finallerden birincilikle ayrılmanın hedefleri olduğunu fakat ekibin sporcu kimliğine ve Arhaviliye yakışır bir olgunlukta ekip ruhu içerisinde önek bir davranışla Arhavi’yi temsil ettiğini ve bunun kendileri için daha önemli olduğunu belirtti. Hekimoğlu; “gençlerimize ileriki müsabakalarda başarılar diliyor, onları bize emanet eden ailelerine de teşekkür ediyorum” dedi.