Arhavispor Kulübü Sporcuları Karatede Tarih Yazdı

0
683

ARHAVİ– Türkiye Karate Federasyonu Artvin İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Karate İl Birinciliği ve Okul Sporları Artvin İl Birinciliği Arhavi’de yapıldı. İlçe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya 26 bayan ve 54 erkek sporcu olmak üzere toplamda 80 sporcu katıldı. Çekişmeli geçen müsabakalarda Arhavi spor Kulübü karatecileri toplam 51 madalya alarak karatede tarih yazdılar.

Yapılan teknik toplantıların ardından açılış seremonisine İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Latif Yılmaztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Nail Köseoğlu ile kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, spor kulübü temsilcileri, okul müdürleri ve kalabalık seyirci topluluğu katıldı. Sporcuların performanslarını sergilemesi ile gerçekleşen şampiyonaya halkın ilgisi yoğundu.

Şampiyona ile ilgili konuşma yapan İl Hakem Kurulu Başkanı, Uluslararası Hakemi, Arhavispor Kulübü Karate Antrenörü ve aynı zamanda Dünya Shotokan Karate Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Kazım Alpay tarafından konuşma yapıldı. Arhavi’de böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten ve her konuda desteğini esirgemeyen ve müsabakanın yapılmasına destek veren Arhavi Belediye Başkanı ve aynı zamanda Spor Kulübü Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve yönetim kurulu üyelerimize, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Arhavi Belediyesi çalışanlarına, Arhavi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün çalışanlarına, şampiyonada emek sarf edip ter döken değerli Federasyon Hakemlerimize, İl Temsilcisine, sporculara ve velilere çok teşekkür ettiğini belirtti. Şampiyona sonrası 51 madalya alarak göğsümüzü kabartan Arhavi spor Kulübü karatecileri “Destek Sizden, Başarı Bizden” sloganıyla 18-19 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak olan Gençler Okullar arası Türkiye Grup Şampiyonasına,01-02 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan Minikler-Küçükler ve Yıldızlar Okullar arası Grup Şampiyonasına, Minik Yıldız Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerine katılacaklardır. Ayrıca Ümit Genç adlı sporcumuz ise 21 yaş altı ve Büyükler Türkiye  Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazanmıştır.