Arıcılara şeker satışı duyurusu

0
88

Tarım İl Müdürlüğünden şeker satış duyurusu! KDV ve masraflar hariç arıcılara 16.20 liradan şeker satılacak.

Artvin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, arıcılara uygun fiyattan şeker satışının yapılacağını açıkladı. Buna göre 13 ve üstü kovanı olan arıcılar, KDV ve masrafları hariç 16.20 liradan kovan başına 4 kg şeker alabilecek.

Şeker Duyurusu Artvin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, şunlar kaydedildi:

Türkiye Şeker Fabrikaları  A.Ş. Genel Müdürlüğü  tarafından  İl Müdürlüğümüz koordinesinde ilimizde faaliyet gösteren AKS’de (Arıcılık Kayıt Sistemi) kayıtlı ve aktif arıcılık yapan yetiştiricilerimize belirli bir ücret karşılığında Kars Şeker Fabrikasından kristal toz şeker dağıtımı yapılması planlanmaktadır.

Bu kapsamda;

Birlik üyesi olmayan ve Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi yetiştiricilerimiz 17.03.2023 tarihine kadar Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile iletişime geçip başvuru yapmalıdır.

Yusufeli Bal Üreticileri Birliğine üye yetiştiricilerimiz 17.03.2023 tarihine kadar Yusufeli Bal Üreticileri Birliği ile iletişime geçip başvuru yapmalıdır.

Aktif kovan sayısı başına alınabilecek toz şeker miktarı Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.  Genel Müdürlüğü tarafından 4 (dört) kg olarak belirlenmiştir. Dağıtım 50 kg’lık paketler halinde olacağından 50 ve katları olarak hesaplamalar yapılarak Birliklere yetiştiricilerin alabileceği çuval miktarları iletilmiştir.

17.02.2023 tarihli Arıcılık Kayıt Sistemi verileri baz alınmıştır. Sonraki arılıkta olabilecek değişiklikler (artış/azalış) değerlendirmeye alınmayacaktır.

12 ve altı aktif arılı kovana sahip olan yetiştiricilerimiz toz şeker dağıtımından faydalanamayacaktır. 13 ve üstü aktif arılı kovana sahip olan yetiştiricilerimiz toz şeker dağıtımından faydalanacaktır.

17.03.2023 tarihinden sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından kg fiyatı 16.20+KDV olarak belirlenmiş olup, bu fiyata nakliye ve işçilik giderleri dahil değildir. Yatırılacak olan tutarı Birliklerden öğrenebilirsiniz. Para yatırırken açıklama bölümüne Arıcının T.C. Kimlik Numarası, ilçesi ve köyünü yazmalıdır. Eksik veya hatalı girilen bilgilerden kişi kendisi sorumludur.”