Artvin 7 Mart Hentbol Takımı 2 Lig’e Yükseldi

0
734

ARTVİN – Bölgesel Hentbol Ligde mücadelesini başarıyla veren Artvin 7 Martspor Hentbol Takımımız Ankara’da oynanan 2. lige yükselme final maçlarında şampiyon olarak 2. lige çıktı.

Ankara’da düzenlenen Türkiye Finalleri müsabakalarında iki gruplu mücadelede 5 takımın bulunduğu A grubunda namağlup bir biçimde birinci olan yeşil beyazlı hentbol takımımız Artvin 7 Martspor, hentbol ikinci ligine yükseldi.

Artvin 7 Martspor Kız Hentbol Takımı

Murat Ülker; “Bu başarı Artvin’in gençleri ile geldi. Artvin’de hentbol branşında büyük bir potansiyelimiz bulunuyor. Bu gençlere destek olunursa daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. İkinci lige çıkan takımımız destek bulamaz ise bu ligde oynayamayız. On yıldır gençlik ve spor il müdürlüğünde kadrolu olarak çalışmaktayım. Hiç kimseden antrenör parası almıyoruz. Biz Artvin’in değeri olarak, bu ilin bir değeri olarak bu ilin gençlerine hizmet ediyoruz. Biz kimseden yatma, yemek gibi ücretler istemiyoruz. Maliyeti çok düşük bir takımız. Bu şekilde mücadele edeceğiz. Ancak destek şart. Yıllardır Artvin’imizi hentbol branşında büyük başarılar elde ettik. Bu yörenin insanları daha başarılı olabiliyor. Bu yörenin insanları bu spor branşına fiziken çok uygun. Yakın zamanda kız takımımız Türkiye finallerinde Türkiye 5.si olduk. Bunları görmek gerekiyor. Bu potansiyelimizi daha ilerilere taşımalıyız. 7 yıldır birlikte çalıştığımız erkek sporcularımızda da büyük potansiyel var. Biz üç dört Artvinli ağabeylerimizi monte etmiştik. Şimdi yine bizim Artvinli ağabeyleri monte etmeyi planlıyoruz. Hepsi Artvin’de yaşayan, suyunu içen, toprağında yaşayan gençlere sahip çıkmalıyız. Bu gençlere sahip çıkmaz isek bu gençlerin geleceğini yok etmiş oluruz. Bu başarıda bizleri destekleyen Belediye Başkanımız, Gençlik Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Ormanspor Kulübü Âlim Çelik ve Çoruhspor Kulübü Murat Yılmaz, Esnaflarımızdan Nevzat Güven, Vehbi Yılmaz, İrfan Yıldırım, Engin Kiraz, Sendikacı Yaşar Yıldırım’a da bize sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi. 

Artvin 7 Martspor Kız Hentbol Takımı-2