Artvin ‘Anadolu’nun Sesi Türkü Gecesi’ Konseriyle Müziğe Doydu

0
543

 ARTVİN-Artvin Halk Eğitim ASO Müdürlüğü İle Gençlik Merkezi’nin organize ettiği ‘Anadolu’nun Sesi Türkü Gecesi’ konseri yoğun ilgi gördü.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Usta öğretici Özgür Altunkaya şefliğinde gerçekleşen konserde 60 kişilik bağlama ekibi müzik severlere unutulmaz anlar yaşattı.

Programa Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Artvin Milli Eğitim İl Müdürü Abdulcelil Kahveci, Artvin Halk Eğitim ve ASO Müdürü İsmail İnan, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin Halk Eğitim Müdürlüğü olarak kendi öz kültürlerine sahip çıkmaya ve bu değerleri yükseltmeye özen gösterdiklerini belirten Artvin Halk Eğitim ve ASO Müdürü İsmail İnan, “Anadolu’nun Sesi Türkü Gecesi programıyla da güzel bir örneğini sergileyeceğiz” dedi. Halk eğitim müdürlüğü olarak birçok alanda farklı kurslarla hizmet verdiklerini de vurgulayan İnan, “ Eğitime yönelik verdiğimiz kurlarımız, vatandaşlarımıza yönelik açtığımız el sanatları, ahşap boyama, nakış-dikiş, işaret dili, iş güvenliği, folklar gibi birçok alanda kurslarımızla binlerce vatandaşımıza hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü olarak geleneklerine, kültürlerine ve manevi değerlerine en iyi şekilde sahip çıkan ve bunları işleyen bir müdürlük olduğunu söyleyen Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, “Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü, Türkiye’nin dört bir tarafını gergef gergef işleyerek güzel sanatlarımızı, musikimizi, geleneksel sanatlarımızı her alanda en güzel örneklerini veren ve ortaya koyan bir genel müdürlüktür. Burada bu gayreti gösteren hocalarımız, usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Usta Öğretici Özgür Altunkaya öncülüğünde ki Halk Eğitim ve Gençlik merkezi 60 kişilik bağlama korosu, Artvinli müzikseverlere unutulmaz anlar yaşattı. Farklı yaş kategorilerinden kursiyerlerin yer aldığı müzik korosu bağlama ve Usta Öğretici Özgür Altunkaya eşliğinde birbirinden güzel eserleri seslendirdiler.

Konser boyunca izleyicisinden yoğun alkış alan kursiyerler, el hareketleriyle yağmur dansı ile de büyük beğeni aldı.