Artvin Belediye Başkanı Elçin: Artvin’e gelmeyin, Artvin’den gitmeyin

0
329

Koronavirüs pandemisiyle tüm yurtta olduğu gibi Artvin’de de mücadele devam ederken Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yayınladığı bir video ile zorunlu olmadıkça Artvin’den çıkmama ve dışarda yaşayan Artvinlilerin gelmemesi çağrısında bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi corona virüs salgını ülkemizide tehdit altına almıştır, bu olağanüstü durum sonuçlanıp bitene kadar, bu illet virüsten kurtulana kadar, her ne sebeple Artvin dışına gitmiş olursanız olun ya da bahar geldi memlekete köyüme gideyim orası corona virüs salgını konusunda daha güvenlidir zihniyeti ile Artvin’e gelmeyin.

Belki corona virüsü sizin bağışıklık sisteminizi çökertememiştir. Bu yüzden sizde hastalık olmamış olsa bile taşıyıcı olarak başkalarına bulaştırabilirsiniz.

Henüz Artvin’imizde pozitif hastalık tespit edilmedi diye,Artvin güvenlidir diye Artvin’e gelme düşüncesi içerisinde olmayın. Bildiğiniz gibi bu virüsten dolayı vefat edenlerin cenazeleri için ne yıkama imkanı ne de cenaze namazı kılma imkanı kalıyor, virüsten vefat edenler öylece defin edilme durumuyla karşı karşıya geliyor.

Artvin dışında olup Artvin’e gelmeyi planlayan tüm hemşehrilerimizden özellikle rica ediyorum;

Artvin’e lütfen gelmeyin bu illetten kurtulduktan sonra benim özel misafirim olarak yıllarca kalmak için gelin.

Ne olur bu yalvarışımı dikkate alın, ne siz üzülün ne biz üzülelim, ne de devletimiz ve milletimiz üzülsün.

Artvin Terminalinde görevli zabıta ve yetkililer aracılığıyle Artvin’e giriş yapan tüm kişiler Belediyemizce corona virüsüne karşın takibe alınacaktır.

Artvin’de yaşayan hemşehrilerimiz sizlerde zorunlu haller dışında lütfen Artvin’den ayrılmayın.

Dünya genelinde yaşamı olumsuz etkileyen corona virüs belasından kurtulmak için durumu ciddiye alalım ve yetkili kurumların talimat ve tavsiyelerine uyalım.

Panik yapmadan tedbirlerimizi alalım.

Bugüne kadar tüm olumsuzlukların üstesinden milletçe birlikte geldik, yine hep birlikte başaracağız.

Gerekli duyarlılığı ve hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, hepinize sağlıklı günler diliyorum.”