Artvin Belediyesi, Emin Özgün’ün İsmini Caddeye Verdi

0
701

ARTVİN – Artvin Belediye Meclisi aldığı kararla 15 yıl Artvin Belediye Başkanlığı yapan ve Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski Başkan Emin Özgün’ün isminin yaşatılması için caddeye ismini verdi.

Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden, 1999-2014 yılları arasında 3 dönem belediye başkanlığı yapan Dr. Emin Özgün’e, Artvin’e yaptığı hizmetlerin anısına adının yaşatılması için Emin Özgün’ün çocukluğu ve gençliğinin geçtiği, üst Haypet’te bulunan Halitpaşa Caddesi’nin adını Dr. Emin Özgün Caddesi olarak değiştirdi. Karar oybirliği ile alındı.

Eski Başkan Özgün’ün Ankara’da defnedildiği sırada Artvin’de toplanan Artvin Belediye Meclisi caddeye adını vererek Emin Özgün adını ölümsüzleştirdi. Artvin Belediye Meclisi 3 Ağustos günü yaptığı aylık olağan toplantıda Meclis’te yer alan AK Parti, CHP ve MHP’li üyelerin oybirliği ile Özgün adının yaşatılması için Halitpaşa Caddesi adının Dr. Emin Özgün Caddesi olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verdi.

Erkan Yazan başkanlığında toplanan Artvin Belediye Meclisi, Halkevi Caddesi’nin adının Atatürk Caddesi olarak değiştirilmesi ile 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında şehit olan Yusufelili Şehit Polis Memuru Dursun Acar adını Bibak Kavşağı’ndan Çok Katlı Otopark yanından yukarı çıkan ve eski Adliye Binası arkasına kadar uzanan caddeye adının verilmesini kararlaştırdı.

Artvin Belediye Meclisi ayrıca Valilik Meydanı olarak bilinen Hükümet Konağı önüne de Milli İrade Meydanı adının verilmesini kararlaştırdı.