Artvin Belediyesi İnönü caddesi esnafıyla cadde düzenleme toplantısı gerçekleştirdi

0
543

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin İnönü Caddesi esnaflarıyla Cadde düzenlemesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin İnönü Caddesi esnaflarıyla Cadde düzenlemesi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Artvin Belediyesi, İnönü Caddesinde yapacağı düzenleme çalışmaları öncesinde Orman İşletme Müdürlüğü Bahçesinde, İnönü Caddesi esnaflarıyla bir araya gelerek cadde düzenlemesi hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıda İnönü Caddesinin kaldırımlarının genişletilmesi ve yapılacak olan 10 civarında ki cebin cadde de nereye yapılması hakkında cadde esnafıyla görüşüldü.

Belediye Başkanı Demirhan Elçin; şehir merkezini canlandırmak ve trafik sorununu çözmek amacıyla İnönü caddesinde düzenlemelere başlayıp en kısa sürede yapılacağını ifade ederek şunları kaydetti:

Elçin: “Şehir merkezini canlandırmak ve trafik sorununu çözmek amacıyla İnönü Caddesinde düzenlemeler yapacağız. Bu düzenlemeler kapsamında caddenin kaldırımlarını genişleteceğiz ve 2 aracın rahatlıkla sığacağı 10 civarında cep yapacağız böylelikle esnaftan alışverişe gelen vatandaş, ceplere aracını park edip trafiği kesmeden aldıklarını aracına rahatlıkla yerleştirebilecek. Evini taşımak isteyen veya işyerine mal indirmek isteyenler için de gerekli olan büyük araçlarda izin alarak kaldırıma aracını çıkartıp yük boşaltma ve yükleme yapabileceklerdir.

Caddenin nasıl olması ve nerelerde cep yapılması gerektiğini bugün ki toplantıda siz cadde esnaflarıyla kararlaştırıp, uygulama aşamasına geçildiğinde yeniden sizinle fikir alışverişinde bulunarak en kullanılışlı bir şekilde İnönü Caddesini Artvin’imize yeniden kazandıracağız. Biz bu projeye başlayıp yapabildiğimiz en kısa sürede de bitireceğiz.” dedi.

Toplantıya Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve cadde esnafı katıldı.