Artvin Belediyesinin Çalışmaları Tüm Türkiye’de Takdir Ediliyor

0
721

ARTVİN-Artvin Belediyesi yaptığı çalışmalarla 2015’e damga vurdu. 20 aylık görev süresi içinde gerçekleştirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Belediye bir yıl içerisinde 4 önemli ödüle layık görüldü.

Göreve başladığı ilk günden itibaren başarılı çalışmalara imza atan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Altın Boğa, Artvin Kabir, Altın Başkan ile Yılın Başarılı Belediye Başkanı Ödülünü aldı.

İşte 2015’te Aldıkları Ödüller;

Yılın İlk Ödülü “Altın Boğa” Filim Festivalinden

8’incisi düzenlenen Belhaber Belediye Oscarları “Yılın Belediye ve Yerel Yönetim Projeleri Ödülleri” Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yapıldı.

Yılının en iyi projeleri SOSYOTAY araştırma merkezinin oluşturduğu bilim kurulu tarafından seçildi. Artvin Belediyesi “Altın Boğa Film Festivali” ile kendi alanında en iyi proje seçilerek ödüle layık görüldü. Ödülü Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Artvin Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy aldı.

 “Kabir” Projesi İle 2’ncilik Ödülünü Aldık

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından 12’ncisi düzenlenen Vodafone sponsorluğundaki ‘e TR Ödülleri’ sahiplerini buldu. Artvin Belediyesi ‘Kabir’ projesi ile proje yarışmasında ikinci oldu.

Küçük Ölçekli Belediye Kategorisi’nde, Seferihisar Belediyesi ve Artvin Belediyesinin yarıştığı finalde Seferihisar Belediyesinin Seferi Kart Uygulaması projeleri 1’incilik ödülüne layık görülürken Artvin Belediyesi’nin ‘Artvin Kabir’ projesiyle ikinci oldu.

Yerel Yönetimlere Yönelik Kategorilerde ise Büyük Ölçekli Belediye Kategorisi’nde, İETT İşletme Genel Müdürlüğü- İnteraktif Yolcu Bilgilendirme Sistemi, Orta Ölçekli Belediye Kategorisi’nde, Şahinbey Belediyesi – Açık Veri Portalı ödüle layık görüldü.

Altın Başkan Ödülü Başkan Kocatepe’nin

Birinci Uluslararası Altın Başkan ödülü Artvin Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe layık görüldü.

Memur Dernekleri (Memur-Der) Federasyonu bünyesinde yayınlanan Başkan Dergisi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen, “Uluslararası Altın Başkan Ödülleri ve Altın Basın Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

‘Altın Başkan Ödülü’ne layık görülen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’e Artvin halkına hizmet için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek böyle bir ödüle layık görülmesinden dolayı da çok mutlu olduğunu, ödülü Artvin halkı, Artvin Belediye Meclisi ve Belediye çalışanları adına aldığını söyledi.

Törende, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, TRT Genel Müdürü Şenol Göka’da ödüle layık görülen isimler arasında yer aldı.

 Yılın Yerel Yöneticisi Ödülü Kocatepe’ye

Su Barışı ve İçme Suyu Projesi’ ile ‘Yılın Yerel Yöneticisi’ Ödülü. Yaptığı çalışmalarla birçok hizmeti Artvin’e kazandıran Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe, göreve geldikten sonra faaliyete geçirdiği ilk projelerden biri olan ‘Su Barışı ve İçme Suyu Projesi’ ile ‘Yılın Yerel Yöneticisi’ ödülüne layık görüldü.

Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi, Türkiye genelinde yaptığı araştırma ve anketlere göre il ve ilçeler bazında Yılın Yerel Yöneticisi ödülü kapsamında “Yılın Başarılı Belediye Başkanı Proje Ödülünü”, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye verdi.

Kayseri Hacılar Belediyesi Kültür Merkezin de düzenlenen ödül törenin de Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe, ödülünü Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz’dan aldı.

Artvin’i Dünyada Temsil Ediyor

Artvin Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe, 19-22 Ekim 2015’te Fransa’nın Strasbourg kentinde yapılan 29. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde (YBYK) Türkiye’yi, yerel meclis üyesi olarak temsil etmişti.

4 yıl boyunca Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Türkiye’yi ve Artvin’i yerel meclis üyesi olarak temsil edecek.

Türkiye’yi ve Artvin’i temsil etmenin gururunu yaşıyorum diyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Avrupa Konseyi’nin merkezi olan Strasbourg’da yapılan,47 ülkenin üyeliği ve seçimle gelmiş üyelerin katılımıyla Avrupa ülkelerinin sorunlarının görüşüldüğü, çözüm odaklı çalışmaların yapıldığı,  Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Türkiye’yi ve Artvin’i temsil ediyor olmanın gururunu yaşıyorum” dedi.

“Bu Gurur Bizim Değil Artvin’in”

Artvin Belediye çalışanlarına, teşkilat mensuplarına, fedakar aile efradına ve Artvin halkına teşekkür eden Başkan Kocatepe, bu ödüllerin moral ve motivasyon katacağı gibi kendilerine daha fazla sorumluluk yüklediğini söyledi.

Göreve geldiği ilk günden beri Artvin için her şeyin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Kocatepe, “Kırk sekiz yıllık ömrümün en güzel yıllarını geçirdiğim, memleketimin hizmetkârı olmak benim dünyada gelebileceğim en anlamlı görev, en kutsal makamdır. Ortada bir başarı varsa bu benim değil bütün Artvin’in. İnşallah daha büyük çalışmalarla bu güzel şehrimizi layık olduğu yere taşıyacağız” dedi.