Artvin Boğalarına 2 Dev Transfer

0
547

ARTVİN – Türkiye Erkekler 2.Liginde mücadele edecek olan Artvin Belediyesi Basketbol Takımı 2.07 – 2.05 boyunda iki dev oyuncuyu kadrosuna alarak yeni sezon öncesi rakiplerine gözdağı vermeye devam ediyor.

 

1 (1) (1) baturay-yilmaz

Geçtiğimiz sezon Muğla Orman Spor da oynayan 2.07 boyunda, 22 yaşında ki pivot Yiğit Emre Mirza ve Maliye Milli Piyangoda oynayan 2.05 boyundaki Baturay Yılmaz’ı (30) transfer ederek lige güçlü kadro ile giriyor.

Son transferlerle ilgi açıklamalarda bulunan Artvin Belediyesi ve Belediyesi Basketbol Takımının onursal Başkanı Mehmet Kocatepe; “Artvin Belediyesi Basketbol takımına çok kaliteli isimleri katmaya devam ediyoruz şu ana kadar toplam 9 oyuncuyla sözleşme imzaladık. Lige güçlü bir kadro ile girmek istiyoruz. Bu doğrultuda da ekibimizle birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Kocatepe, son iki transferlerden Yiğit Emre Mirza’nın 22 yaşında olmasına rağmen şu ana kadar çeşitli yaş gruplarında 150 kez milli formayı giydiğini belirterek kadroyu genç ve tecrübeli isimlerle harmanlayıp taraftarlara iyi basketbol izletmek istediklerini sözlerine ekledi.

Taraftarlarımızı Tribünlere Bekliyoruz”

Yönetim olarak şehre layık bir takım oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Kocatepe, “Taraftarımızın da desteğiyle bu yıl da lige renk getirecek bir ekip olmak istiyoruz. Bizler ve oyuncularımız taraftarımızın da desteğiyle istenilen başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.