Artvin CHP İl Örgütü Adalet İçin Yola Çıktı

0
568

ARTVİN– Adalet yürüyüşü öncesi hareket etmeden önce kısa bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, “Adalet sadece CHP veya CHP’lilere değil, AKP’ye de AKP’lilere de kısaca herkese hava gibi, su gibi lazım.

İKTİDAR BU İNSANLARA BAŞKA YAPACAK BİR ŞEY BIRAKMADI!

Genel Başkanımız bu haklı yürüyüş ile sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada büyük ilgi uyandırdı. Bu şekilde uzun bir yürüyüş dünyada ilk kez oluyor. 475 kilometrelik yolu adalet için yürüyen Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na katılmak için yola çıkıyoruz. Bir gün birlikte yürüyeceğiz. Daha sonra tekrar geriye döneceğiz. Bakın 16 Nisan’da YSK o adaletsizliği yapmasaydı, bugün bu yürüyüşe hiç gerek kalmayacaktı. Ancak bütün uyarılara rağmen iktidar adaleti, hak hukuku hiçe sayan uygulamalara imza attı. Bu insanlara başka çare bırakmadı.” dedi.

GAZETECİ OLARAK ARTVİN GURUBUNUN KATILDIĞI GÜN ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜ TAKİP EDECEĞİM.

Adalet Yürüyüşüne kayılacak Artvin kafilesini yakından takip etmek için bu etkinliğe katılan Artvin Post gazetesi muhabiri Gazeteci Sami Özçelik, gazeteci gözüyle Adalet yürüyüşünü değerlendirdi. Özçelik;  “Artvin’den “ADALET” yürüyüşüne katılacak olan Artvinlileri ve yürüyüşü yakından takip etmek için bu yolculuğa katılıyorum. Gazetecilik gerçekten artık yapılamıyor. Oturdukları yerde kes kopyala yapıştır gazeteciliği yapılıyor. Ne yazık ki ülkemizde havuz medyası tabiri var ve bu havuzda maalesef gazetecilik boğulmuş durumda. Maalesef gerçekler artık sayfalarda yer bulamıyor. Gazetelerde zoraki pembe renkler yansıtılıyor. Ama gerçekler mor ötesi. Bu yürüyüşün mutlaka bir kazanımı olacağından şüphem yok.

ADALET OLMADIĞI İÇİN FETÖ DENEN BELA İLE KARŞI KARŞIYA KALDIK!

Eğer bir hareketi halk sahiplenirse mutlaka başarı gelir. Burada masum ama çok haklı bir istek var. Bu aslında zorunluluktur. Adaletin olmadığı yerde her türlü kötülük olur. Orada haktan hukuktan söz edemezsiniz. Adalet olmadığı için başımıza FETÖ denen bir bela geldi! Hatırlayın Ergenekon, Balyoz davaları iftiralar, entrikalarla üretilmişti ve bunlar çöktü. Eğer adalet güçlü olsaydı bunlar, bu iftiralar, bu entrikalar asla yaşanmazdı. Gazeteciler bu süreçte gerçekten çok zorluklar yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Temennimiz odur ki, tutuklu gazeteciler tutuksuz yargılanır, varsa suçlular gerekli cezayı alırlar. Eğer suçsuz iseler zaten aklanmış olacaklar. Ben de gazeteci arkadaşlarımız için adalet istiyorum.” dedi.