Artvin CHP’de aday adaylık başvuruları devam ediyor

0
72

Av. Yüksel Çorbacıoğlu ’da Artvin’de CHP’den Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Av. Yüksel Çorbacıoğlu ’da Artvin’de CHP’den Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

CHP Genel Merkezine giderek başvuru işlemlerini tamamlayan Av. Yüksel Çorbacıoğlu burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Binlerce yıllık medeniyetleri barındıran bu topraklar, bir yandan insanlık tarihinin uygarlık yolculuğuna ışık tutarken, diğer yandan cehaletin ve ihanetin en acımasız örneklerine tanıklık etmiştir. Ne zaman muktedirler ve emperyalist iş birlikçileri halka baskı ve zulüm yapmışlar; Anadolu karanlığa gömülmüştür. Ne zaman halk baskı ve zulme direnmiş; Anadolu bütün mazlum milletlere rehber olmuş ve çağdaş uygarlık yeşermiştir.

Ne acıdır ki bin yıl önce Hallac-ı Mansur’un bedenini paramparça edip idam eden anlayış, bugün 6 yaşında evlendirilen bir kız çocuğunun ruhunu da paramparça edebilmiştir.

Yüzlerce yıl önce ulemalar istemediği için bilim ve felsefenin yasaklandığı, düşünmeye iyi gözle bakılmadığı bu topraklarda bugün, “Ben cahil insanların ferasetine güveniyorum, eğitimli insanlar tehlikelidir.” diyen sözde profesörler adeta ulemalığa soyunabilmiştir.

“Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” diyor büyük önder ATATÜRK ve layık olanı liyakatli olanı görevlendiriyor genç Cumhuriyet. Bugün ise, yandaş olmak yeterli diyerek liyakatsiz insanlara verilen görevler devleti aciz duruma düşürmüştür. Bu tablo vatana ihanet değil midir? Bütün dünya bilsin ki; Depremde enkaz altında kalan kızının elini tutan babanın fotoğrafını asla unutmayacağız.

21 yıllık AKP iktidarında gördük ki, “Türkiye’de her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız.” Bir nesil; Haksızlıkla, Hukuksuzlukla, Adaletsizlikle, Adaletsizlikle muhatap oldu. Şimdi bu gidişe dur deme zamanıdır. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında gelecek nesillere, Ağıt yakılan, ayrışma ve ötekileştirme hikâyeleri anlatılan bir Türkiye değil, Kardeşlik türküleri söyleyen, insanıyla ve doğasıyla çağdaş uygarlık yolunda yeniden el ele koşan bir Türkiye bırakmak için, Mücadeleyi yükseltme zamanıdır” .