Artvin Çoruh Üniversitesi AkakiTsereteli Devlet Üniversitesi ile Akademik İşbirliğine Doğru

0
885
. Üniversitelerarası akademik işbirliklerinin gündeme geldiği programda, Kutaisi kentindeki AkakiTsereteli Devlet Üniversitesi ile işbirliği memorandumu ve Mevlana İşbirliği Protokolü imzalanması noktasında mutabakat sağlandı.

ARTVİN-AkakiTsereteli Devlet Üniversitesi Artvin Çoruh Üniversitesi’ne ziyarette bulunarak üniversiteler arası akademik işbirliği hakkında bilgiler alındı.

Gürcistan Parlamentosu Eğitim Komisyonu üyelerinden Milletvekili Prof. Dr. Omar Nishnianidze, AkakiTsereteli Devlet Üniversitesi Eski Rektörü Prof.Dr. Avtandil Nikoleishvili ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sulkhan Kuprashvil toplantıda üniversiteler arası akademik işbirliği konusunu gündeme getirerek ziyarette bulundular.

Gerçekleşen ziyarette Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman ile bir araya gelen heyet, ülkemiz yükseköğretimi hakkında bilgiler aldı. Üniversitelerarası akademik işbirliklerinin gündeme geldiği programda, Kutaisi kentindeki AkakiTsereteli Devlet Üniversitesi ile işbirliği memorandumu ve Mevlana İşbirliği Protokolü imzalanması noktasında mutabakat sağlandı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Duman ziyarette konuklara Üniversite ve Artvin hakkında bilgiler de aktardı.