Artvin Çoruhspor: 3 – Kemalpaşaspor: 0

0
835

Artvin Amatör Futbol Ligi 2016-2017 sezonuna 3. hafta müsabakasında merkez temsilcimiz Artvin Çoruhspor evinde Kemalpaşasporu konuk etti.

Yoluna namaglup devam eden Çaruhspor, ligin üçüncü hafta karşılaşmasında evinde Kemalpaşasporu konuk etti. Yenimahalle (İskebe) Şehir stadında oynana müsabakayı Gençlik Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü Cevdet Ertürk, Çorurhspor Kulüp Başkanı Murat Yılmaz ve çok sayıda taraftar izledi.

Müsabakayı Artvin Bölgesi Hakemlerinden Ömer Çoban yönetirken, yardımcıları ise Mehmet Türk ve Onur Çolak görev aldı. Müsabakanın gözlemciliğini ise Halit Uçar yaptı.

Antrenör Özer Sevim, eşliğinde taraftarların yoğun tezahüratıyla saya giren Çoruhspor takımı, müsabakaya hızlı başladı. 15’inci dakikada takımın yabancı oyuncusu Girogi attığı goller skoru bir sıfıra getirdi. Baskılı oyununa devam eden merkez temsilcisi ilk yarıyı bu skorla kapattı.

İkinci yarıda hızlı başlayan Çoruhspor, 74’üncü dakikada Erkan’nın attığı gölle farkı ikiye çıkarttı. Müsabakanın üçüncü ve son golünü ise 90’ıncı dakikada Kaan attı. Müsabakadan 3-0’lık skorla galip ayrılan Çoruhspor galibiyeti taraftarlarıyla kutladı.

Antrenör Özer Sevin müsabakanın ardından yaptığı açıklamada, müsabakaya istediğimiz gibi başladık. Baskılı futbolumuz 17’inci dakikada gelen golle neticesini verdi. Rakibin agresif oyunu dönem dönem istediğimiz oyundan uzaklaşmamıza sebep oldu. Aynı tempoda hazırlıklarımı sürdüreceğiz. Takımımız önümüzdeki günlerde daha iyi olacak, müsabakada mücadele eden bütün oyuncularımı kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Artvin Çoruhspor kulübü ligin 4’üncü hafta müsabakasında deplasmanda Borçka temsilcisi Muratlısporla karşı karşıya gelecek.

Haber: Adem Güngör