Artvin Devlet Hastanesi’nde Yangın

0
810

Artvin Devlet Hastanesi’nin kazan dairesinde çıkan yangın nedeniyle bütün hastane katlarına duman sarması sonucu hastalar tahliye edildi.

ARTVİN – Artvin Devlet Hastanesi’nin kazan dairesinde çıkan yangın nedeniyle bütün hastane katlarına duman sarması sonucu hastalar tahliye edildi. Dün sabah 08.30 sıralarında meydana gelen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmesinin ardından, hastalar tahliye edildi. Yangın nedeniyle hastane bahçesinde bir süre bekletilen hastalar ise daha sonra yeniden hastaneye alındı. Elektrik kontağından çıkmış olabileceği düşünülen yangın, Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangından kısa bir süre sonra hastaneye Artvin Valisi Muhterem İnce, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kerim Yeşildağ, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç gelerek incelemelerde bulundular. Artvin Valisi Muhterem İnce burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının kalorifer kazanında elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini bildirdi.

Kısa sürede yoğun dumanın, havalandırmalardan servis ve poliklinikleri bastığını ifade eden İnce, “Artvin Belediyesi itfaiye ekipleriyle hastane personelimiz yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Hastane personelimiz servislerde yatarak tedavi gören hastaların tahliyesini yaptı. Sadece yoğun bakımda yatan hastalarımız için gerekli tedbirler alındı. Şu an itibarıyla ciddi bir olumsuzluk yok” dedi.

Vali İnce, hastaların mağdur olmaması için gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, “Hastaların nakil konularını doktorlarımız değerlendiriyor. Gerekirse ilçe ve çevre illerin hastanelerine nakilleri yapılacak, ancak şu an için hastaların başka hastanelere nakli görülmüyor. Yangın şu an itibarıyla kontrol altına alındı. Çok ucuz atlatıldığını düşünüyorum. Yangın sırasında canla başla mücadele eden itfaiye ekipleriyle hastane personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali İnce daha sonra Hastane bahçesinde bulunan hastalara geçmiş olsun diyerek olay yerinden ayrıldı.