Artvin Ekibi Türkiye Şampiyonu Oldu

0
590

ARTVİN – Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yarışmasında birinci olan Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü ekibi, Artvin’e geldi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 2-4 Eylül tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında düzenlemeli dalda birinci olan ekip, kentte büyük sevinç gösterileriyle karşılandı. 

Ekip, şehir girişinde yakınları ve vatandaşlarca sevgi gösterileri ve çiçeklerle karşılandı. Ekip daha sonra konvoy eşliğinde şehir turu atarak, Halit Paşa Meydanı’na geldi.

Burada Vali Muhterem İnce, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Tütüncüler Köyü Hasan Cin tarafından karşılanan ekip, burada müzik eşliğinde horon oynayarak halkla şampiyonluğunu kutladı.

Öte yandan bazı ailelerin çocuklarının sevinç gösterilerini gözyaşları arasında izledikleri gözlemlendi.

Vali İnce, burada yaptığı konuşmada, Artvin’e şampiyonluk kupası kazandıran ekibi Artvin halkı adına tebrik etti. Elde edilen başarıdan ötürü Artvin halkı adına gururlandığını ifade eden İnce, “Bugün hep birlikte çok güzel ve mutlu bir gün yaşıyoruz. Artvin halk oyunlarındaki başarılarına bir yenisini ekleyerek bizleri mutlu etti. Halkoyunları ekibimiz Türkiye birincisi oldu. Sizlerin huzurlarınızda başarılı ekibimizin başta eğitmenleri olmak üzere ekibimizin öğrencilerini tebrik ediyorum. İlimize hayırlı ve uğurlu olsun. Artvin her zaman güzelliklerle laik bir ilimizdir. Başarılarıyla dolu tarihine bir yeni şampiyonluk daha katmasından dolayı gururluyuz. Bu başarılarımızın devamını diliyorum. Bundan sonrada diğer alanlarda da hep şampiyonluklar görmesini arzuluyoruz. İlimiz hep böyle güzel başarılarla anılsın. Bu duygu ve düşüncelerle şampiyonluk kupası ilimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bütün ekibimizi ve emeği geçenleri bir kez daha kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Ekibin eğitmenleri Onur Dede ve Rana Kanbur ise toplam 12 ekibin birincilik için mücadele verdiği yarışmada 90.71 puan alarak Türkiye şampiyonu olduklarını ifade etti.