Artvin Güngör Gökdemir İçin Ağladı

0
603

ARTVİN-Uzunca bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi altında bulunan Güngör Gökdemir’in (46) vefatı Artvin’i yasa boğdu. Artvin’in tanınmış ailelerinden Gökdemir ailesinin acısını paylaşmak için Artvin halkı Merkez Camiine koşarken, Güngör Gökdemir, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Artvin’in tanınmış ailelerinden Gökdemir ailesinin mühendis olan Güngör Gökdemir, uzunca bir süredir organ yetmezliği ile mücadele ediyordu. Yaklaşık 6 yıl önce böbrek yetmezliği tedavisi görürken kız kardeşinin verdiği böbrek ile hayata tutulan Güngör Gökdemir, yaklaşık bir yıldır da akciğer yetmezliği tedavisi görüyordu. Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Güngör Gökdemir’in durumu ağırlaşınca yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Güngör Gökdemir’in acı haberi Artvin’e ulaştı. Genç yaşta yaşama veda eden Güngör Gökdemir’in ölüm haberi Artvin’i yasa boğdu.

Güngör Gökdemir’i uğurlamaya Artvin halkı akın etti

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşama veda eden Güngör Gökdemir’in cenazesi Artvin’e getirildi. 1 Nisan 2017 Cumartesi günü Merkez camiinde kılınacak cenaze namazına Gökdemir ailesinin acısını paylaşmak için yüzlerce Artvinli akın etti. Güngör Gökdemir’in ağabeyleri Faruk ve Gürbüz Gökdemir ile diğer yakınlarına taziyeler verilirken, ailenin acısı yürekleri dağladı. Merkez Camiinde kılınan ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Güngör Gökdemir için helallik alındı. Dualar ise onun için yapıldı. Duaların ardından Salkımlı Köyü kırlar mezarlığına götürülen Güngör Gökdemir’in cenazesi burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ölümü ile Artvin’i yasa boğan Orman Dairesi’nde emekli Celal Gökdemir’in oğlu idi. Genç yaşta organ yetmezliğinden vefat eden Güngör Gökdemir, evli ve iki çocuk babasıydı.