Artvin Mezbahanesine Kavuşuyor

0
564

ARTVİN – Artvin Belediyesi şehrin en önemli eksiklerinden biri olan mezbahane projesini uygulamaya koyuyor. Artvin Erzurum yolu 1’ci km birinci tünel çıkışında kurulacak olan ve 2016 yılı içerisindeki 26 Projeden biri olan modern mezbahane binasının inşaatı başladı.

Erzurum Büyük Şehir Belediyesinin destekleriyle yapılan mezbahane bütün ekipmanlarıyla, idari binasıyla, soğuk hava deposuyla, sakatat odası modern kesim ünitesiyle günümüz şartlarına uygun sağlıklı, güvenli bir mezbahane halkımızın hizmetine sunulacak.

Çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, yeni mezbahane tesisinin son teknolojik aletler ile hizmet vereceğini belirtti. Yeni mezbahane binasının tamamlanmasıyla daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda kesim yapılacağını da ifade eden Başkan Kocatepe, “Biz bütün hizmetlerimizi standartları yüksek, Avrupa Standartlarına uygun şekilde yapıyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle bütün ekipmanlarıyla, idari binasıyla, soğuk hava deposuyla, sakatat odası modern kesim ünitesiyle günümüz şartlarına uygun sağlıklı, güvenli bir mezbahaneyi halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Şehrimizin Eksiği Kalmayacak”

Yaklaşık 3 yıldır Artvin’e hizmet aşkıyla gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Başkan Kocatepe, bir şehrin olmazsa olmazları olduğunu ve Artvin’in bunların çoğundan yoksun olduğunu gördük. Bu doğrultuda projelerimizi oluşturarak gerekli çalışmalarla şehrimize birçok ilki kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Mezbahanemiz ile şehrimizin ve vatandaşlarımızın önemli bir eksiklerini daha gidermiş olacağız. Şimdiden mezbahanemizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” diye konuştu.