Artvin Milli Eğitim Müdüründen Vefa Örneği

0
1020

İl Milli Eğitim Müdürü Kahveci, Emekli Öğretmenleri Ziyaret Etti

ARTVİN-İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci Ahde Vefa: İlk Öğretmenim etkinlikleri kapsamında emekli öğretmenleri evlerinde ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanmakta olan Ahde Vefa: İlk öğretmenim Etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci,  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erkan Evran, İskebe Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte Artvin ilinde ikamet eden ve gerek ilimizde gerekse ülkemizin dört bir yanında fedakârca görev yaptıktan sonra emekli olan öğretmenlerimizi evlerinde ziyaret ettiler.

Ziyaretlerde emekli öğretmenlere, öğrenciler tarafından çiçek takdim edilerek, öğretmenler günü kutlandı. Ziyaretler esnasında oldukça duygulanan emekli öğretmenlerimiz, bu etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve öğrencilere teşekkür ettiler. Abdulcelil Kahveci, etkinlik kapsamında ayrıca Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimize duyulan sevgi ve vefayı anlatmak üzere il genelinde düzenlemiş oldukları Ahde Vefa: İlk Öğretmenim adlı projesinden bahsederek Öğretmenlerimize duyulan sevgi ve vefayı anlatmak üzere mektup ve tebrik kartı yazma etkinliği düzenlediklerini, bu kapsamda 20 bin öğretmene ulaşıldığını belirtti.

Ziyaretin sonunda Abdulcelil Kahveci, emekli öğretmenlere hitaben; “Sizler, bizlere göre daha zor şartlarda çalıştınız. Anadolu’nun ücra köylerinde, kentlerinde ilgisiz, çaresiz, eğitimsiz çocuklar kalmaması için onlara ömrünüzü, sevginizi, yüreğinizi verdiniz. Hizmetlerinizden dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi. (Hayati Akbaş)