Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Maraton koşucusu Talat Alkan’a plaket ve ödül verildi

0
817

ARTVİN-Geçtiğimiz aylarda Yunanistan’ın Selanik şehrinde yapılan Uluslararası Büyükler Balkan Maraton Şampiyonasında 2. Olan Maraton Koşucusu Talat Alkan’a Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından plaket verilerek tam altın ile ödüllendirildi.

ATSO Meclis salonunda gerçekleşen takdim ve ödüllendirmede; Oda Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Bşk. Yrd. Sadettin Dağ, Yönetim Kurulu Üyeleri İlyas Şahin ve Serdar Yazan ile Genel Sekreter Yüksel Çoruh hazır bulundu.

Konuyla ilgili kısa açıklama yapan Başkan Özel, Oda olarak ticareti geliştirme adına görev yaptıklarını, İlin tanıtılması noktasında yurt içi ve yurt dışı fuarlarda çaba harcadıklarını belirterek;  “Bu anlamda sevgili kardeşimiz Talat Alkan’ın da azmini, emeğini ve gösterdiği performansı takdir ediyoruz. Sporcumuz, İlimizi ve ülkemizi sporculuğu yanında sporcu karakteri ile de en iyi şekilde temsil etmiştir. Bizde kendisini Balkan Şampiyonasında aldığı başarının anısına bir plaket ve çamsakızı çoban armağanı tam altın ile onura etmek istedik. Ben kendisine Odamız adına teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Plaket ve ödül sonrası düşüncelerini dile getiren Talat Alkan; “Ben uzun yıllardır bu spora gönül verdim. Kendi imkân ve olanaklarımla halen bu sevdamı sürdürüyor, yetişebildiğim ölçüde müsabakalara katılarak, hem ilimizi ve ülkemizi temsil etmeye çalışıyorum. Bu çok zorlu bir spor. Katı çalışma kuralları olan ve mutlak bir disiplin isteyen bir iş. Elimden geldiğince bu anlanda sporculuk hayatımı sürdürmeye çalışıyorum. Verilen her destek beni daha çok motive ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Büyükler Balkan Maraton yarışmasında 2. Oldum. Bu aynı zamanda Ülkemin ve Artvin’in başarısıdır. Bugüne kadar bana destek olanlara ve bugün burada beni onurlandıran herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.