Artvin TSO Şubat Ayı Meclis toplantısını yaptı: Gündem Deprem

0
106

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) Şubat olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda deprem ve yardımlar konusu görüşüldü.

Artvin TSO Hakan Aydın Toplantı Salonunda Meclis Başkanı İrfan Yıldırım başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, başkan yardımcısı, Okan Gültekin, Özkan Öztürk, Yusuf Soybilgin Mehmet Ali Uzun, Burak Köksal, Hatice Nur Ersöz, Cengiz Fırat, Coşkun Öztürk, Selçuk İskenderoğlu, Utku Güneş, Turan Yelken ve Ticaret Sicil Müdür Yardımcısı Canseli Şentürk katıldı.

Meclis görüşmesinde açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan İrfan Yıldırım, öncelikle Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diledi.

Şubat ayı gündeminin deprem ve yardımlar konusunda gerçekleşeceğini ifade eden Yıldırım; “Deprem bölgesine yaşam malzemelerinin yer aldığı yardımlar gerek Odamız bünyesinde gerekse il genelinde devam ediyor” dedi.

Yıldırım, bunun yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı istişarenin ardından, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Birlik Başkanı ile yapılan toplantı sonrasında; Türk iş dünyası kuruluşları, sektörel dernekler ile Oda ve Borsalar Birliğinin öncülüğünde deprem bölgesine kalıcı konutlar yapılması kararı  konusunda üyelerin değerlendirmesine sundu.

Daha sonra meclis gündeminde yer alan maddeler tek tek görüşülerek, karara bağlandı.