Artvin, tüm gücüyle deprem bölgesinde

0
106

Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından hemen harekete geçen Artvin Belediyeleri bölgede hem arama kurtarma hem de sosyal destek anlamında büyük bir mücadele sergiliyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkımlara yol açan depremlerin ardından bölgede arama-kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken, Artvin Belediyeleri bölge halkına destekte bulunuyor.

Belediyelerin sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar şu şekilde

Artvin Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada; ‘Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere içerisinde odun, su, ısıtıcı, gıda, battaniye, hijyen malzemeleri ve kıyafetlerin yer aldığı 4. tırın Malatya/ Doğanşehir’e doğru yola çıktığını belirtirken önceki gün Kahramanmaraş’taki arama kurtarma çalışmaları için gönderilen itfaiye ekiplerinin de bölgeye ulaştığını ve çalışmalara başladığını duyurdu.

Borçka Belediyesi; Hatay’ın Defne ilçesine gönderdikleri gezici mutfağın Defne Belediyesi bahçesinde kurduk ve depremden etkilenenlere sıcak yemek çıkarmaya başladıklarını duyurdu.

Arhavi Belediyesi, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nunda deprem bölgesine gittiğini ve yardım kolilerini dağıtımında bulunduğunu belirtti.

Hopa Belediyesi; Bölgeye giden arama kurtarma çalışma ekiplerinin aralıksız çalışmalara devam ettiğini duyururken yardım tırlarının da bölgeye ulaştığını paylaştı.

Yusufeli Belediyesi; Yusufeli Belediyesi cenaze nakil aracımız deprem bölgesinde görev yapmak üzere Adıyaman’a doğru yola çıktığını duyurdu.

Şavşat Belediyesi; Depremin ilk gününden bu yana ilçemizde belediyemiz, sivil toplum kuruluşları ve ilçemiz halkının özverili çalışmaları sonucu toplanan gerek odun, kömür yardımları gerekse diğer ihtiyaç malzemeleri deprem bölgesinde ki ihtiyaçlı depremzedelere doğrudan ulaşmaya devam ettiğini duyurdu.