Artvin ve ilçelerinde toplanan yardımlar deprem bölgesinde

0
326

Elazığ’da yaşanan depremin ardından, Artvin ve ilçe belediyeleri tarafından başlatılan kampanyalarda toplanan yardımlar deprem bölgesine ulaştı.

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Artvin, Ardanuç, Borçka, Hopa, Kemalpaşa ve Arhavi Belediyesi tarafından depremzedeler için yardım toplandı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri belediye çalışanları tarafından erkek-kadın-çocuk kıyafetleri, battaniye, kuru gıda ve ısıtıcılar şeklinde gruplandırılarak kolileme işlemlerinin ardından deprem bölgesine yola çıktı.

Hopa ve Ardanuç Belediyesi’nin de depremzedeler için topladığı yardım kolilerini Artvin Belediyesi’ne göndermesiyle birlikte, yardım kolileri Malatya ve Elazığ’a sevk edildi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yaptığı konuşmada, “24 Ocak günü Elazığ ve Malatya civarında yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde şehrimizde depremzede vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlattık.  Hemşerilerimizde sağ olsunlar yardım kampanyasına büyük bir duyarlılık gösterdiler. Topladığımız yardım malzemelerini erkek-kadın-çocuk kıyafetleri, battaniye, kuru gıda ve ısıtıcılar şeklinde gruplandırma işlemini bugün itibariyle bitirdik. Tüm hemşerilerime duyarlılıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

borckabelediyesiyardımları
ardanuçdepremyardımları
hopadepremyardımları
artvindepremyardımları
arhavibelediyesiyardım