Artvin’de 37 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

0
884

ARTVİN-Artvin merkez ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı köylerle ulaşım sağlanamıyor. Ardanuç 2, Arhavi 3, Borçka 12, Hopa 10 olmak üzere 37 köy yolu ulaşıma kapandı. Öte yandan Ardahan- Şavşat Sahara Geçidi kar nedeniyle trafiğe kapalı durumda. Hopa Cankurtaran Geçidi’nde ise araçların kontrollü bir şekilde geçişlerine izin veriliyor.

Artvin’in 690 rakımlı Cankurtaran Geçidi’nde araçlarına zincir takmayan sürücüler buzlanma nedeniyle zor anlar yaşıyor.

Karadeniz ve Doğu illerini bağlayan Hopa-Cankurtaran Geçidi’nde soğuk ve tipi etkili olurken, geçitte araçlarına zincir takmayan sürücüler zor anlar yaşıyor. Hava sıcaklıkları eksi derecelere kadar düşerken, Bölge Trafik İstasyonu ve Karayolları ekipleri kara saplanarak çekilmeyi bekleyen sürücülerin imdadına yetişiyor. Yollarda kalan TIR’lar ise uzun kuyruklar oluşturuyor.

Bölgede, ulaşım zaman zaman trafiğe kapanırken, kar kalınlığı Artvin’de 40 santimetreye, Cankurtaran geçidinde 1 metreye, yüksek kesimlerde ise 2 metreye kadar çıkıyor.

4 İlçede Okullar Tatil

Artvin valiliğinden dün yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Arhavi, Hopa ve Borçka ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verilmişti. Bunlara bugün Murgul ilçesi de eklenerek öğlenden sonra Murgul’da eğitime bir gün süreyle ara verildi.