Artvin’de Amatör Lige Kar Engeli

0

Artvin’de 4 Aralık Pazar günü Yenimahalle ( İskebe ) şehir stadında oynanması planlanan, Artvin Çoruhspor ile Borçkaspor arasındaki müsabaka  bir gün öncesinde gece başlayan kar yağışı nedeniyle ertelendi. Artvin amatör liginde mücadele eden ve oldukça iddialı olan iki takımım müsabakası merakla beklenirken, müsabakayı izlemek için stada gidenle zeminin karla kaplı olduğunu gördü.

 Gece etkili olan kar yağışı nedeniyle zemini tamamen kar kaplanmış, saat 12.00’da oynanması planlanan müsabaka için hiçbir çalışma yapılmamış. Çoruhspor ve Borçkaspor kafilesi durumda ondukça rahatsız olurken, rakımı Artvin’den daha yüksek hatta daha fazla kar alan bölgeler müsabakalar oynanması tepkilere neden oldu.

 

ARDAHAN 25 CM KARI TEMİZLERKEN ARTVİN 4 CM’LİK KARA TESLİM OLDU

Artvin Amatör Lig Futbol karşılaşması için 4 Aralık 2016 tarihinde Artvin İskebe  stadında oynanması  gereken  karşılaşma 4 cm’lik kar nedeniyle ertelendi. Aynı gün Ardahan’da oynan karşılaşma da ise saha tertemiz olarak hazır hale getirilmiş ve oradaki karşılaşma sorunsuz bir şekilde oynanmasına rağmen, Ev sahibi Artvin Çoruh Spor ile Borçka Spor karşılaşmasının ertelenmesinin ardından çeşitli açıklamalar gelmeye başladı.

Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, 3 Aralık gecesi saat 22.99 civarında Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e mesaj attığını, gece 24.00’ten sonra kar yağışının duracağını, sabah her 2 kulübün desteğiyle bu stadı temizleyebileceklerini ilettiğini,  müdürün  şube müdürü Latif Yılmaztürk’ü  kendilerine yönlendireceğini, Yılmaztürk’ün ise sahaya  karşılaşmanın oynanacağı 4 Aralık 2016 Pazar Günü Saat 10.30 gibi geldiğini ve 3 kişi ile ne yapabiliriz dediğini aktardı. Ardahan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün ise aynı gün sahasını nasıl hazır hale getirdiğinin de Artvin gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün öğrenmesi gerektiği dile getirildi.

Başkan Yılmaz; “Biz Çoruh Spor Kulübü olarak büyük fedakârlıkla futbolu yaşatma gayreti içerisindeyiz.  Bakın Ben Artvin Çoruhspor Sosyal Paylaşım sayfasından notumu paylaşmışım.  Saha temizle konusunda ben dün akşam yetkilileri aradım gece kar yağışının olmayacağını ve sabah erkenden sahada bulunan 3-5 cm karın erken başlanılan çalışma sonucu temizleneceğini ilettim kendileri de ilgileneceklerini söylediler.

Sabah 08.30’da Borçka Spor Kulübü Şükrü Başkan beni aradı 30 arkadaş ben vereyim 1000 tl para vereyim, sende yardımcı ol dedi bende 1000 tl bende veriyim şu an 15 personel hazır hep beraber temizleyelim 12:00 yetiştirelim bu sahada 14:00’den sonra futbol oynamak mümkün değil şeklinde görüştük ve yetkililerin telefonunu verdim.

Şükrü Başkan ilgililerle görüştü ve ilgili kurumdan yetkilileri bana 10:30 da dönüş yaptılar ve 3 personelin olduğu ve bu sahanın temizlenmesinin mümkün olmadığını ilettiler bu sahanın temizlenmesi ve müsabakaya hazır hale gelmesi ne bizim nede Borçkaspor’un işidir. Burada hemfikir olmalıyız, ilgili kurum hazır hale sahayı getirir bizde müsabaka oynarız. Bu müsabaka için iki takımda 5000 TL üzerinde masraf ettik kamp vs bunu başkanlar bilir bir müsabakanın ertelenmesinin faturasını kim ödeyecek.”dedi.

Ardahan gibi 2 bin rakımın üstünde ve  daha çok soğuk ve kar olmasına rağmen saha sorunsuz bir şekilde takımlara verilirken Artvin’de 4 cm’lik kar nedeniyle maçın ertelenmesinin Başta Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü nün spordan gelmemesi nedeniyle amatör lig diye konuya amatör kalmasından kaynaklandığını belirten Amatör Spor Kulüp yetkilileri, bu konuyu sürekli dile getirdiklerini, haberlere çıktığını, ancak yetkililerin buna bir çözüm bulma noktasında bir adım atmadıklarını dile getiriyor. Artvin’de spor ve amatör futbolun çok zor yıllar geçirdiğini savunan Amatör Spor Kulüpleri yetkilileri, Bu kurumun spordan gelen yönetici ve idarecilere ihtiyaç duyduğunu, sporu sevmeden, spora hizmet edilebilmesinin imkânsız olduğunu da sözlerine ekliyor.

Haber: Adem Güngör