Artvin’de BirGün gecesi düzenlendi

0
478

Artvin’de BirGün gazetesi okurları ‘güzel günler için buluşuyoruz’ diyerek dayanışma gecesi düzenledi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Artvin İl Örgütü BirGün gazetesi ile dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe ÖDP İl Başkanı Sercan Dede, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, CHP Murgul Belediye Başkan Adayı Erkan Şeyhoğlu, CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan ve Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal da katıldı.

‘Siyasi İktidar BirGün’e zarar veriyor’

Dayanışma gecesi BirGün okurları ile hazırlanan sinevizyon gösterisiyle başladı. Sinevizyon gösterisinin ardından konuşma yapan ilk isim Sercan Dede oldu. Dede siyasi iktidarın BirGün’e uyguladıkları baskıdan söz ederek, “Recep Tayyip Erdoğan ve diğer birkaç kişinin ismi haberde geçince gazeteye para cezası kesiliyor. Yani BirGün tirajdan ne kadar kazanç sağlasa da her gün gelen cezalara karşı direnerek ayakta kalmaya çalışıyor.

Bu yüzden sizlerin gazeteyi sahiplenmesi çok önemli” diyerek BirGün dağıtım aboneliğinin ve e-aboneliğinin ne kadar önemli olduğuna değindi. 
Konuşma yapan bir diğer isim de Ahmet Biber’di. Biber Türkiye’de üretimin azalmasından dolayı ihraç edilen ürün fiyatlarının artması ve alım gücünün azalmasına değinerek, “Devlet politikaları değişmeli ve ihraç edilen ürünlerden vize uygulaması kalkmalı aynı zamanda da üretim tekrardan canlanmalı” diyerek ülke ekonomisinin git gide kötü hale geldiğini ifade etti.
‘BirGün Bizim’Biber’in ardından konuşma yapan Demirhan Elçin ise seçimi kazandıktan sonra yapacaklarını kısaca anlatarak, “BirGün bizim gazetemiz, ona sahip çıkmalıyız” dedi.

Dayanışma gecesi canlı müzik gösterisiyle sona erdi.