Artvin’de CHP ve İYİ Parti seçimlere birlikte giriyor

0
599

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti yerel seçimlere ortak adayla girme konusunda uzlaştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti yerel seçimlere ortak adayla girme konusunda uzlaştı. Demirhan Elçin’in adaylığında mutabakata varılırken iki partide basın toplantısı düzenleyerek konuyu kamuoyuyla paylaştılar.

Artvin Baro Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, İyi Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Özkan, partililer ve basın mensupları katıldı.   

“31 Mart Akşamı Her Şey Güzel Olacak İyi Olacak Diyoruz Artvin Bizim Sevdamız Diyoruz”

CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk’ün okuduğu ortak basın metninde şu ifadelere yer verildi:

“Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Ve İyi Parti İl Ve Merkez İlçe Başkanlıkları Olarak 04.01.2019 tarihinde bir araya gelerek 31 mart yerel seçimleri ile ilgili istişarelerde bulunduk. Bu istişareler sonucunda 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde dayanışma içerisinde birlikte hareket edeceğimizi tüm Artvin halkına duyurmak için bu açıklamayı yapıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Ve İyi Parti ailesi olarak diyoruz ki; 31 Mart akşamı sandıkta güller açacak. Artvin Belediyesi’ni tüm hemşehrilerimiz ile birlikte yöneteceğiz. Birlikte çalışıp birlikte başaracağız. Buradan söz veriyoruz Artvin Belediyesi’ni bizden olanlar olmayanlar anlayışının yerine tüm Artvin’in Belediyesi, herkesin belediyesi, hepimizin belediyesi anlayışını hâkim kılacağız. Şeffaf, hesap veren, savurgan olmayan, çalışanına değer veren gece gündüz demeden vatandaşın hizmetinde Artvin’i marka bir kent yapmak için hep birlikte çalışacağız. Artvin bizim için büyüklerimizden bize bırakılan bir mirastır. Bu mirasa canımız gibi bakacağız. Tüm hemşerilerimizi bu yürüyüşümüzde yan yana omuz omuza birlikte yürümeye davet ediyoruz. 31 Mart akşamı her şey güzel olacak iyi olacak diyoruz. Artvin bizim sevdamız diyoruz. Tüm hemşerilerimize Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ailesi olarak sevgi ve selamlarımızı sunuyoruz.”

Daha sonra açıklamalarda bulunan İyi Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, “Bu soğuk kış gününden güzel bir Nisan sabahına uyanacağız. Artvin sevdalılarına başarılar diliyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Ahmet Biber: Bu 31 Mart’ın sonu bahar!

CHP İl Başkanı Ahmet Biber ise, “Önümüzde çok önemli bir seçim var. Bu seçim normal bir seçim değil. Türkiye olağan üstü koşullarda bir seçime gidiyor. Dolayısıyla 31 Mart 2019’ün anlamını iyi kavramamız lazım. Bakın tek adam şöyle diyor. “Bu bir dava işidir” diyor. Türkiye’yi bir başka yere sürüklüyor. Dolayısıyla hepimizi bunun bilincinde olacağız bu bilinçle hareket edeceğiz. Bu bilinçle inanıyorum ki 31 Mart’ta o belediyeyi çağdaş insanların, demokrat insanların demokrasi güçlerinin olduğu Demirhan Elçin’in başkan olduğu belediyeyi geri alacağız. Burada kişisel bir anlayış yok. Burada bir birliktelik anlayışı var.  Bu anlayıştadır ki İyi Parti’yle bir araya geldik. Karşılıklı anlaştık ve inanıyoruz ki Artvin’i gerçekten çağdaş bir kent yaşana bilir bir kent yapacağız.

Bir şeyin altının çizmek istiyorum; bir şeyler yaptık diyorlar değil mi. Yapılanlara teşekkür ederiz ama, Artvin’de bir şeyi göz ardı ediyorlar Artvin’in ekonomisi batmıştır. Bunu açık ve net söylüyorum!

 Bugün esnafımız can çekişiyor. Neden şu bunlar  her şeyi göstermelik yapıyorlar. Gerçekten Artvin’in kalkınması için yatırıma yönelik veya toplumun gelişmesine yönelik bir çalışma değil de göz boyama şeklinde yatırımlar yapıyorlar. Bakıyorsunuz 50 Milyon tutarındaki bir parayı giriş yoluna harcadılar, buranın gerçekten bir sıkıntılı bir durum olduğunu söylemek istiyorum. 50 Milyonla Artvin’e o kadar şeyler yapılabilirdi ki. İnanıyorum ki bu hukuksuzluğa, bu yoksulluğa bu yolsuzluğa karşı hep berber mücadele edeceğiz. Bu 31 Mart’ın sonu bahar diyoruz ya o bahadan sonrada inanıyorum ki Türkiye’de çok şey değişecek” şeklinde konuştu.  

Son olarak ise ortak aday Demirhan Elçin söz aldı.

Elçin, “Bugün CHP ve İyi partinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu bu kahvaltımıza iştirak ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Netice olarak partim beni aday gösterdi ama her iki partide belediye başkan adayı olarak benim ismimde mutabık kaldı. Bu ittifak sonucunda Artvin’in kazanacağına inanıyorum. Ben olmayacağız, biz olacağız. Biz olurken de sadece Cumhuriyet Halk Partisi olmayacağız. Hep beraber olacağız, biz bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız.” dedi.

Basın açıklaması yapılan konuşmalarına ardından sona erdi.