Artvin’de Ev 3 Temel Robotik Eğitimi Verildi.

0
556

ARTVİN-Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda başlayan Ev 3 Temel Robotik Eğitiminin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Milli Eğitim Şube Müdürleri Gürsel SEÇKİN ve  Mustafa Kemal Çalışkan  ile öğretmenler katıldı.

Açılışta konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, öğretmenlerin istekleri doğrultusunda ve ilimizde kurulması planlanan kodlama atölyelerine de katkı sağlaması amacıyla Ev 3 Temel Robotik Eğitiminin ikincisinin gerçekleştirildiğini ifade etti. Kodlama ve Robotiğin  gelecek nesillerdeki teknolojinin alt yapısını oluşturduğunu belirterek geleceğin teknolojisini, çocuklarımıza şimdiden alt yapı oluşturarak öğretmenin onların bilimsel araştırmalara eğilimini ve Kodlama-Robotik teknolojisine adım atmalarını sağlayacağını söyledi.

Artvin  merkez ilçe ve diğer ilçelerden farklı branşlarda  32 öğretmenin katıldığı ve Lego Education Academi’nin Sertifikalı Öğretmen Eğitimcisi Harun Göker tarafından gerçekleştirilen eğitim sona erdi.