Artvin’de Kan Bağışı Organizasyonu Gerçekleştirildi

0
789

ARTVİN- İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde gerçekleştirilen “Kan Verin Hayat Verin Projesi” kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Kızılay Artvin Şubesi Başkanı Seracettin Yazan, Milli Eğitim Müdür Yrd. Kenan Güray, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşma yapan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cüneyt Sepetçi, Artvin Kızılay Şubesinin desteğiyle kan bağışı kampanyası düzenlediklerini vurgulayarak amaçlarının kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Ülkemizde her yıl 2 milyona yakın kan ihtiyacı bulunduğunu ifade ederek eşsiz bir bağış olan kan bağışının önemine dikkat çeken Sepetçi, ‘Kan, yerine hiçbir şey konamayan eşsiz bir armağandır.’ diyerek etkinliğe katılanları kan bağışı yapmaya davet etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, sağlık kuruluşları ve kan bankaları aracılığıyla kan bağışı yapmanın önemine değinerek her insanın her an kana ihtiyacı olabileceğini hatırlattı.

Konuşmalardan sonra halk oyunları gösterisi izlendi. Gösterinin ardından kan bağışı yapmak isteyen gönüllüler Kızılay’ın Kan Bağışı Aracında bağış yaptılar. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, böyle bir organizasyonla toplumda farkındalık oluşturdukları için Artvin Kızılay Şubesi Başkanı Seracettin Yazan’a, Kızılay çalışanlarına, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cüneyt Sepetçi ’ye, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.