Artvin’de Kaybolan İşçiyi Arama Çalışması Sürüyor

0

ARTVİN-Artvin’de kendisinden 3 gündür haber alınamayan epilepsi hastası işçinin bulunması için çalışmalar aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.

Merkeze bağlı Artvin-Yusufeli Karayolu’ndaki Kalburlu köyü mevkisinde faaliyet gösteren bir yol yapım firmasında işçi olarak çalışan ve 3 gündür kendisinden haber alınamayan Kürşat Kalkan’ı (28) arama çalışması Deriner Barajı Gölü ve şantiye bölgesinde devam ediyor.

Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın talimatları üzerine Artvin Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Erzurum Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Ordu Deniz Polis Arama ekibinden 8’i dalgıç 15 kişilik arama-kurtarma ekibi çalışmalarını Deriner Barajı gölünde botla ve kıyı boyunca 3 gündür sürdürüyor.

Arama çalışmalarını İl Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş ve komando ekipleri de sürdürüyor. Ekipler özellikle dağlık alanda ve baraj çevresindeki kıyılarda sürdürüyor.

Ekipler, işçinin kaldığı Kalburlu köyü şantiyesi bölgesinden itibaren yaklaşık 10 kilometrelik alanda, barajın nehrin her iki kıyısı boyunca ve şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını yürütüyor.

Dalgıçlar göl içerisinde şüphelendikleri bölgelerde defalarca dalarak arama çalışmalarını büyük bir özveri ile gün içinde devam etti.

Öte yandan jandarma ekipleri Drone yardımı ile baraj gölünün üzerini ve etrafını havadan taradı. Yapılan aramalara rağmen Kalkan’ın hiçbir izine rastlanamadı.

VALİ DOĞANAY, DEVLET BÜTÜN İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ

Kaybolan işçinin babası Ahmet Kalkan ve akrabaları şantiye bölgesinde sürdürülen çalışmaları yerinde takip ederek arma çalışmalarına katıldı.

Oğlunun kaybolmasından dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını ve bir an önce bulunmasını isteyen Kalkan, “Barınma başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarımızı karşılayan ve arama çalışmalarına devletimizin bütün imkanlarını kısa sürede seferber ederek, bizleri yalnız bırakmayan Valimize teşekkür ediyoruz. Allah devletimizden razı olsun. İnşallah oğlumu sağ salim kısa sürede buluruz.” ifadesini kullandı.